1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Csak azt javasolhatom, hogy vigyék el állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa.
Valószínűleg macskanáthás. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma.
A párban tartott hullámosok általában egymással foglalkoznak,nehezen szelídülnek. A papagájok költési sikerét megfelelő táplálással lehet befolyásolni. A tojásrakást megelőzően emelt mennyiségű a fehérje és vitamin szükséglet, amit a költési idő alatt csökkenteni kell, nehogy e miatt hagyja ott a tojó a tojásait. A tojástörés lehet már kialakult rossz szokás is, amin már nem lehet segíteni. A sikertelen költésnek sok magyarázata lehet a terméktelen tojástól a keltetési hibákig, melyet okozhat a gazdi általi zavarás is.
Az összeszoktatás sikere nem a papagájokon fog múlni;) Ha a macska az erőteljesebb lebeszélés hatására sem hagy fel a madarászással, akkor nem ártana elkülönítve tartani őket.
Sajnálatosan a kutyus végignézte a családtag epilepsziás rohamát, valamint a mentősök kérésére el kellett zárni a kutyát, mindezek nagyon komoly pszichotraumát okoztak nála. 24 órán belül jelentkezett a görcsroham, amely önmagában nem lenne baj, hiszen egy állat vagy egy ember életében jelentkezhet egy görcsroham, attól még nem mondjuk rá, hogy epilepsziás. A kutyuson látott roham oka kétféle lehet; vagy egy negatív irányú stresszhatásra kialakuló provokált roham volt, mely azt jelzi, hogy a kutyus öröklött rohamkészséggel rendelkezik. Ebben az esetben antiepileptikumok hiányában bármikor várható újabb epilepsziás roham ugyanilyen tünetek hiányában. A másik lehetőség, hogy a stresszhatás következtében egy alkalmi roham jelentkezett, amely nem valódi epilepszia betegséget jelent. Ha az alkalom nem jelentkezik újra, akkor a roham sem jelentkezik többé. Mivel mindkét esetben lezajlott rohamok esetén a rohamot követően az állat tünetmentes, az Ön kutyusa esetében nagy valószínűséggel stroke zajlott le a pszichotrauma ideje alatt. Tipikus tünete a féloldali fejoldaltartás és az egyik oldalra való húzás. Stroke-ot aktívan kezelni kell. Általában a megfelelő terápiát követően 2-3 héten belül tünetmentessé kell válnia. Sajnos gyakoribb, hogy a stroke-ot követően második betegségként valódi epilepszia betegség is felüti a fejét. Ekkor már a rohamtípusának megfelelő tartós antiepileptikus kúrára kell állítani.