1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A leírás alapján a kígyó súlyos beteg, és azonnali állatorvosi segítségre van szüksége! Az ilyen állapotban lévő állatot egyébként nem szabad megvásárolni!
Kedves Balázs! Általánosan igaz szabály, hogy egy akvárium minél nagyobb, karbantartása annál könnyebb, illetve annál kevésbé érzékeny az akvarista egyszeri hibáira. Bár leírása szerint már régóta van akváriuma, az első dolog, amire fel kell hívnom a figyelmét, hogy eddig valamit rosszul csinált :). A 72 literes akváriumot sem kellett volna ugyanis leemelni és zuhanyzó alatt tisztítani, sőt! Az akvárium teljes takarítása csak egyes ritkán előforduló betegségek esetén lehet indokolt, a beállt akváriumot nem szabad teljes egészében kitakarítani! A teljes takarítás után 2 hétig nem is lenne szabad halakat tenni bele. Ha a halai eddig kibírták ezt a módszert azt csak tűrőképességüknek köszönhetik. Ebből következően a válasz az, hogy a 200 literes akváriumot és a 72 litereset is tökéletesen lehet helyben tisztítani. Hetente 10%-os vízcserét, az összegyűlt mulm leszívásával együtt el kell végezni, valamint szükség esetén a szűrő tisztítása (200 litereshez már ajánlott külső szűrő, ennek ritkábban van szüksége tisztításra, mint a belső szűrőknek), a növények visszavágása, illetve az üvegekről a zavaró alga eltávolítása jön szóba, az akvárium tehát a helyén marad! :) Sok sikert a 200 litereshez!
A kutya rakoncátlansága nincs azzal összefüggésben, hogy előzőleg jó, vagy kevésbé jó gazdija volt. A szökés elsődleges kiváltó oka a kan, ivarérett kor kezdetén lévő kutyánál a szexuális indíttatás. Neveléssel és a tartási körülmények optimalizálásával lehet enyhíteni ezt viselkedést, de igazán elfogadható eredmény csak akkor érhető el, ha a kutyát előtte ivartalaníttatják.
15.000-30.000 forintba.
Szerintem nehéz dolog lenne a visszaszoktatás. Elképzelhető az Ön által leírt ok, de nem hinném, hogy bármilyen betegség stb. lenne a háttérben. Várjon pár hónapot, lehet, hogy újra nappali életmódra váltanak. :)