1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Általánosságban egy kutya fajnak megfelelő tartási körülményei a panel lakásban, 52 négyzetméteren is biztosíthatóak. Ennek ellenére nem lenne szerencsés választás ez a fajta, mert anatómiai és állat egészségügyi adottsága jelentősen körülményessé is tehetik a tartását, - az Önök által vázolt körülmények között. A jelenlegi kutyafajták és a keverék kutyák között, több tucat van amelyik jobban megfelelne adott viszonyoknak és nagyobb örömet okozna a tartásuk.
Nem fog magától kiesni, ki kell húzatni. Javaslom vigye el állatorvoshoz és beszéljék meg a részleteket.
Vajon milyen oknál fogva nem jöhet szóba a csonkolás? Ebben az esetben terápiás célból meg kell csinálni. Mert más megoldás nincs!
Nem volt még olyan tapasztalatunk, hogy az akácfa ülőrúd miatt megbetegednének a madarak ( pedig a nagysándor papagájok évente több 8-10cm átmérőjű rudat is apróra szednek). Vagyis még hasmenést sem okozott a benne lévő csersav. A gyümölcsfák többsége megfelelő, de kerülendők a gyantás ágak, hasmenést okozhat a frissen vágott diófa ág. A faágakat kérgestől szoktuk a madaraknak adni, mivel ezek rágása a természetes csőrkoptatás legjobb módja. Előtte forró vízzel kell átmosni, főként a vadmadaraktól származó esetleges fertőzéseket megelőzendő.
Ez a 2 dolog, valójában 1 dolog, - a szeparációs félelem és az azzal együtt járó stressz. Csökkentésére és kezelésére vannak módszerek és lehetőségek.