1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Egy tarisznyarák terráriumát/akváriumát úgy kell kialakítani, hogy legyen kevés "szárazföld" is, és 10-15 centiméter magas vízmagasság is álljon a rákok rendelkezésére! Levegőztető nem szükséges tartásukhoz, bár előnyös lehet. A rákok is kopoltyún keresztül lélegeznek, mint a halak. A nemek megkülönböztetése nem könnyű feladat, ez még nekem sem sikerült, de meglátásaim szerint a hímek kisebbek, és kissé színesebbek a nőstényeknél. A tarisznyarákok általában 2-3 hónaponként vedlenek.
Sajnos más szájon át adható készítmény nincs forgalomban erre a célra! Az adagot emelni lehet esetleg, nem tudom mit jelent ez a 4 mg dózis, de a maximális adagja 2 mg/testtömegkg. Talán így használ és nem izgalmi állapotot, hanem sedációt okoz.
Én is a Caniffa nevű kombinált (!) vakcinát javaslom, a rendelőnkben mi is ezt szoktuk görényeknek beadni. Utcára, illetve lakáson kívülre 2 kombinált oltás (2-3 hét különbséggel beadva) + 1 hét után szabad vinni! Ezen az oltáson kívül még veszettség vakcinát is ajánlatos beadatni a "kijárós" állatoknak.
Mivel nem tudjuk pontosan a korukat, addig kellene tejjel is etetni őket, amíg meg nem tanulnak önállóan enni, illetve inni az itatóból vagy tálból. Tehát eléjük kellene már tenni a nyúltápot (lehetőleg kölyök nyúlnak valót), szénát, zöldet és vizet is, és figyelni kell, mennyire tudják azt fogyasztani. Ha már önállóan is rendszeresen esznek, akkor fokozatosan csökkenteni lehet a szoptatások számát és a tej mennyiségét.
Semmiképp sem ajánlanám, hogy elpusztítsa a kis állatot, akit annyira szeret! Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná és megmondaná, hogy milyen kezelési lehetőségek vannak.