1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Törölje szárazra, a többit bízza a természetre. A fiatal hullámos lába még rózsaszín, a viaszbőre még nem jellemző színű az ivarra. Az ivarérett madarak kormeghatározása nem egyszerű és szakértő is csak hozzávetőlegesen tudja megmondani. Az idős hullámosok lába már pikkelyesedik, tollazatuk fénye kopottabb, mint a fiatalabb, tenyészérett madaraké. A szem körüli tollazat az egészen öreg madaraknál már hiányos is lehet.
A karomhiányt általában a szomszédos röpdében lakó papagáj csípése okozza. Ha tényleg csak letört volna, akkor esetleg a túlnőtt karom vége tört le és regenerálódik is, de valószínűbb, hogy a teljes karom, esetleg ujjperc lett lecsípve, így nem fog kinőni. Ha csak egy-két karom hiányzik, attól még teljes életet élhet a madár.
Mivel az atka szabad szemmel nem látható, ezért kizárásos alapon tetű lehet. Azt gondolom, hogy bármilyen tetű kezelésére alkalmas szer szóba jöhet. Ez általában vény nélkül kapható, érdemes az állatpatikában rákérdezni, mit ajánlanak.
Valószínűleg a kutya késői ivarérettsége lehet az egyik befolyásoló tényező, a másik pedig, - amit Ön is feltételez, - a szemétnek mint potenciális ´zsákmánynak´ a hatása. A kutya ivartalanítása, M-F-I-J módszerrel végzett tréning és a behívás engedelmességi gyakorlat erősítése együtt hozhatja meg a kívánt eredményt.
Feltehetően a prosztata megnagyobbodása okozza a tüneteket. A megnagyobbodás hátterében hormonális, gyulladásos és daganatos okok is lehetnek. A pontosabb diagnózishoz hasi ultrahangvizsgálat, esetleges mintavétel szükséges, a megoldás lehet gyógyszeres, de feltehetően az ivartalanítás segítene a legtöbbet.