1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A vizsgálatokból az derül ki, hogy a kedvence jó kezekben van, de valóban nehéz diagnosztizálni az esetet. A párologtatót mindenképpen ki lehet próbálni, nem árthat. Amire még gondolnék, hogy az esetleges stressz kiválthatott nála fokozott gyomorsav termelődést, vagy gyomorfekélyt , ez jellemző hajnalban mikor üres a gyomor és a remegés a fájdalomra utal. Érdemes lenne ez irányban kezelni talán.
Ez azért lehet mert: · ebben a korban a kutyáknak 2-4 óránként üríteniük kell · nincs szobatisztaságra vagy pelenkára szoktatva · elképzelhető, hogy vizeletrendszeri betegsége van · a kutya cukorbeteg
Nagyon szép a kutya, valóban nagyon aranyos! A "színhiba" úgy gondolom, öröklődhet.
Mindenekelőtt nem ártana egy alapos állatorvosi vizsgálat (vizeletvizsgálattal) annak kiderítésére, hogy betegségről, vagy viselkedési problémáról van-e szó.
Ha vérvizsgálat még nem készült, akkor javasolnám azt is, mert az funkcionális képet ad a kutyus szerveinek működéséről. Azzal talán előbbre jutunk. Addig is immunstimuláló készítményeket javasolnék (Béres csepp, VetriDMG).