1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Leírása alapján a cicának komolyabb betegsége, betegségei lehetnek, amit interneten keresztül biztosan nem lehet gyógyítani. Mindenképpen orvosi ellátásra szorul. Ha anyagilag ez nehézséget okoz, próbáljon meg részletfizetést kérni, esetleg valamelyik állatvédő alapítvány támogatását kérni, akik esetleg a költségek bizonyos részét átvállalhatják.
A törpepapagájok esetén rendszeresen visszatérő probléma a tolltépés. Talán a tavasz közeledtével érkező költési kedv okozta, de lehet, csak az unatkozás jele is. Nagyobb hely, odú felhelyezése, rendszeres rágcsálnivaló (lehetőleg frissen metszett rügyes fűzfagally) biztosítása megoldhatja a gondot.
Kedves Gazdi. A leírása alapján már az első roham is epilepsziás krízisállapot formájában jelentkezett, igen magas hőmérséklettel kísérve. Általában az öröklött epilepsziák esetén az első rohamok 1-5 éves korban jelentkeznek. Abban az esetben ha mindjárt rohamhalmozódással indul a betegség és magas lázzal, akkor nagyon komoly kóroki tényezőnek kell jelen lenni az agyban. Mivel a kutya fiatal, ezért élte túl a krízist. Azonnali antiepileptikum beállítás javasolt a roham típusának megfelelően Az étvágy érthetően rossz, ezt is kezelni kellene, a betegségét nem valószínű hogy ki fogja nőni. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
Az "érett" viaszbőr színe árulkodik arról, hogy ivarérett-e a madár. Ha a csőr feletti bőr színe egységesen a barna valamelyik árnyalata, esetleg fehér alapon türkiz árnyalatú, akkor valószínűsíthetően készen áll a párba állításra. A korkülönbségnek általában nincs jelentősége. Ha pár órán keresztül rájuk tud figyelni, akkor engedje a hímet a tojó kalitjába. Amennyiben nincs veszekedés, akkor hagyja őket együtt. Odút akkor tegyen fel, ha etetgetik egymást és a tojó is ivarérettnek tűnik.
Valószínű, hogy valamiféle keringési rendellenesség, de pontos diagnózist orvosi vizsgálat után kaphat. A szívproblémától a légcsőbe került idegen tárgyon át a tojásvisszatartásig bármi okozhat ilyen tünetet.