1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Sajnos a fülkérdésre nem tudok válaszolni! Ha semmilyen trauma sem érte a füleit és genetikailag nem lógófülü nyúl, akkor nincs ötletem. A macskaalom használható nyúl esetében is.
Az elásott eledelt általában soha nem tudják "előkeresni" a kutyák, csak véletlenszerűen találják meg egy-egy kerti ásás alkalmával. Az elásás minden bizonnyal azért történhet, mert nem éhes a kutya. Ha szüksége lenne erre a plussz eledel mennyiségre, biztosan megenné, de gondolom kellő biztonságban érzi magát, ami a tápellátást illeti. Egyébként egy jó minőségű táp etetésével a kutya mindent megkap, amire szüksége van.
A pontos Rtg-diagnózist fontos lenne ismerni, hogy válaszolni tudjak. Egyébként macskánál nagyon ritka a mozgásszervi probléma, bár perzsáknál valóban gyakoribb lehet. Ha kifejezetten csontsebész specialistához vitték, akkor meg lehet bízni a diagnózisban. A tünetekből itélve (imbolygás) gerincprobléma lehet, ezt én nem operáltatnám, mert nagyon kétes a kimenetele. Ha esetleg csípőizületi betegség, azt elég jól lehet műteni. Esetleg vigyék el más szakemberhez is. Addig is a Rimadyl injekció csodákra képes macskáknál is.
Mint köztudott, a teknősök sokáig élnek, így a lágyhéjú teknősök is. Néhány teknős elérheti fogságban a 30 éves kor is, bár ez ritka. A természetben sokkal tovább élnek.
Együtt tartott macskák nagyon gyakran játszanak, és ez sokszor elég durvának tűnhet. Átkarolják, harapdálják egymást és közben hangosan sivítoznak, rohangálnak, stb. De ez csak játék, nagyon ritka, hogy komoly agressziórol legyen szó. Természetesen ha nincsenek még ivartalanítva, akkor ezt mindenképpen javaslom, mert ivarzáskor még jobban eldurvulhat a "játék".