1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A cica fülének a melegségét leginkább a vérbőség okozza, de ebben az esetben jóval pirosabbnak is kellene látszania. Ha ez nem így van, lehet, hogy csak így érzi, de valójában nincs semmi baja. Ha azonban nem tudja ezt eldönteni, nem marad más hátra, meg kell ismét mutatni az orvosának!
Üdvözlöm! A leírtak alapján az adott emlők a fájdalom és duzzanat hiányában is lehetnek gyulladtak, de elképzelhető, hogy a háttérben emlődaganat, vagy ciszta áll. Mindenképp javaslom majd az állatorvosuk felkeresését. Az álvemhesség az emlődaganatok kialakulásának "előszobája", így mindenképp alapos vizsgálatot, és a közeljövőben (a laktáció befejeztével) ivartalanítást javasolnék a későbbi nagyobb baj elkerülése végett.
Amiket felsorolt, teljesen megfelelőek a nyuszik számára. Esetleg még adhat nekik néha kevés almát, kevés szárított céklát (nem mindegyik nyuszi szereti), esetleg fejenként az 1 evőkanál zab mellé 3 evőkanál nyúltápot. A lényeg, hogy széna mindig nagy mennyiségben álljon a rendelkezésükre, és legyen elérhető számukra friss víz.
Mindenekelőtt ki kellene deríteni, hogy a "meleg érzékenység" szervi bajra (pl. szívbetegség - akár billentyű elégtelenség), vagy a némi túlsúlyra, mozgáshiányra vezethető-e vissza. Ezt leginkább egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne kideríteni. Keressék fel állatorvosukat a panasszal.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyéb tünetek hiányában a diagnózis szempontjából csak feltételezésekre szorítkozhatok. A leírása alapján egy rendkívül okos, intelligens, aktív kutyáról van szó. Feltehetően hónapok óta rágja a farkáról a szőrt emiatt kerülhetett Önhöz. Feltételezem, hogy a napi foglalkozások alatt nincs farokrágás, csak a boxba zárás után. Az Ön által leírt tünetcsoportnak több oka lehet; ortopédiai, neurológia vagy pszichiátriai háttér. Egyéb információk hiányában először egy gerinc-röntgen elvégzése javasolt. Ennek negativitása esetén a pszichés problémák irányában kéne keresgélni. A keserű kenőcs alkalmazásáról lebeszélném. Ez nem megoldás, sem konverziós betegségek, sem neurológiai elváltozások esetén. Üdvözlettel: Kiss Gabriella