1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Szabadban semmiképp nem tartanám, mert már négy éves és nincs hozzászokva a nagy hidegekhez, akár meg is fázhat, megbetegedhet. Ha mindenképp kint kell tartani, akkor is széltől, esőtől és fagytól védett kuckót kell neki csinálni! Ha megy a hasa, az komoly gond is lehet (bélgyulladás!), ezért mindenképpen állatorvoshoz kell vinni!
A rákok köztudottan ragadozó állatok, ezért így állítsuk be étrendjét is: a tubifex, illetve a vörösszúnyoglárva tökéletesen megfelel az állatok etetésére.
Én mindig a békés együttélés híve vagyok! Ha a szomszédomban ugatna egy kutya, soha nem kezdeném el azzal fenyegetni, hogy elaltattatom, stb. Ahol az emberek a természet közelében szeretnének élni, ott tudniuk kell elviselni is a természet (benne állatok (kutyák-macskák), növények) közelségét! Az elektromos nyakörv és a műtét pedig nem kulturált megoldás a problémára és könnyen kimeríti az állatkínzás fogalmát annak minden következményével! Főleg gyermekek közelségében tartóztatnám magam az ilyen gondolatoktól, hisz ők tőlünk tanulnak állat- és emberszeretetet!
A tünetek leírása nem elég precíz, így két alternatívát próbálok felállítani és megválaszolni a kérdését. A szemtünetek biztos, hogy általános betegség tünetei, ha a pupilla nem egyforma tág akkor központ idegrendszeri folyamatról van szó és ez általában súlyos, végzetes macskánál, ha csak a szemhéjakat az egyik szemén jobban összezárja az kötőhártya-gyulladásnak a jele, és ez macskánál általában a Clamydiosis tünete. Forduljon orvoshoz. Az állandó hasmenés is vírusfertőzésnek, vagy parazitózisnak és/vagy Canpylobacteriosisnak, Salmonellosisnak lehet a tünete. Igaz, hogy ez utóbbiak esetében inkább a vissza-visszatérő hasmenés a gyakori. Ha mindezt kizárták, még ott van a takarmány intolerancia jelensége, amit diétás tápokkal lehet kezelni. Szóval ezért szép ez a szakma. Csak ennyi betegségből legalább választhatunk. Röviden: SÜRGŐSEN VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!!!
A myxomatosis vírus okozta betegség. A vírust különféle ízeltlábúak, főként szúnyogfélék terjesztik. A fertőzött ízeltlábúak zöldtakarmánnyal is bekerülhetnek a szúnyoghálóval védett ólakba. Az egyes állományokon belül bolhák és szúrólegyek is terjeszthetik, ezért a betegség télen is előfordulhat. (A bolhák legalább 3 hónapig vírushordozók lehetnek.) A betegség lappangási ideje 7-10 nap. A fogékony nyulakban többnyire megduzzadnak a fülek, a szemhéjak és az orr bőre, nyálkás-gennyes kötőhártyagyulladás és orrhurut alakul ki. Később az egész fejet ödémás duzzanatok burkolják, ún. "oroszlánfej" mutatkozik, a füleket a hatalmas kocsonyás duzzanatok lehúzzák. A végbélnyílás, a nemi szervek nyílásai környékén, esetleg a test egyéb területein is hasonló, kocsonyás duzzanatok jelenhetnek meg. Előfordulhat az ún. noduláris/csomós alak is, amikor az előbb felsorolt helyeken csak kisebb, tömöttebb duzzanatok figyelhetők meg. Néha a megbetegedett nyulaknál csupán kötőhártyagyulladást, orrfolyást és tüsszögést figyelhetünk meg. A Magyarországon használt vakcina 3 hónapnál idősebb nyulakban legalább 1 évig tartó védettséget ad. A vakcinát csak állatorvos adhatja be.