1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Szerintem nem a szőr az oka a problémának. Lehet megfázás vagy egyéb betegség is, úgyhogy feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
Kedves Gazdi! Mindenképpen el kell vinni a hörcsögöt egy vérvizsgálatra, mert csak abból derülhet ki, hogy mi a baja. Elenőrizni kell a vércukrot, a vese és a máj működését. Diagnózis nélkül mindenféle kezelés veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Mindenképpen odafigyeléssel kell végezni a csótányirtást. A használt szerek egy része akár mérgezést is okozhat hüllőkben. Fontos, hogy a teknősök semmilyen módon se juthassanak a méreghez (pl. szájon át, vízbe kerülve, a fertőzött csótányok elfogyasztásával, stb.). Érdemes lenne legalább az írtás idejére a teknősöket biztonságba helyezni, de utána is hasznos az elővigyázatosság. Javasolt felírni a felhasznált készítmény, illetve annak hatóanyagának a nevét. Ez sokat segít, ha netán mégis valami baj történne.
Az első alkalmon biztosan stressz, később már nem.
Tisztelt Olvasónk! Ha megadja email elérhetőségét,, esetleg posta címét, küldök Önnek egy esetfelvételi lapot viselkedészavaros esetek részletes kérdéseivel, amire válaszolnia kellene, mert ez a leírás így sajnos kevés ahhoz, hogy eredményes terápiát javasolhassak! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád