1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az egerek többségét lehet együtt tartani. Akkor szokott probléma lenni, amikor két hím úgy van együtt, hogy nőstények is vannak velük. Meg kell próbálni két párt kialakítani, így egyik sem lesz egyedül.
Ha egy bolha van,akkor biztos van több is. Érdemes állatorvostól venni bolha ellenes készítményt. Létezik többféle készítmény is , pl. advantage ami nyúlra is van törzskönyvezve.
Sajnos ilyen fiatal kis nyulakat nagyon nehéz felnevelni és sokszor nem is sikerül. A nyúl tej összetétele elég egyedi.Sajnos itthon semmilyen nyúl számára ideális tejpótló nem érhető el. Így a kecske tejet és probiotikum (lactiferm, bio-lapis) tudom ajánlani. Fontos,hogy testmeleg legyen a tej.
Kedves Gazdi! Gyakran előfordul, hogy a kutyák, miután megpróbálták a konzervet, nem hajlandóak elfogyasztani a száraztápot. A probléma megoldása a rendszeres, egyféle (lehetőség szerint jó minőségű) táppal etetés. Minden nap ugyanakkor tegye ki kutyája elé az eleséget, majd negyed óra elteltével vegye el, függetlenül attól, hogy megette-e. Két-három nap után kutyája enni fog. Felhívjuk figyelmét, hogy az eleség visszautasítása egyes betegségek (pl fogproblémák) tünete is lehet, ezért figyelje a kutya viselkedését is. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Bármilyen harapás esetén 14 nap a megfigyelési idő, ami alatt az állatot tilos kezelni, oltani meg még inkább. Szerencsés lett volna jelezni az esetet a menhelyen, hogy ott fejezzék be a megfigyelést. Ezek a dolgok egyébként hatósági állatorvosi feladatok (nem magán állatorvosi mint én). Feltételezem azonban , hogy a menhelyen eleve karanténozták és megfigyelték a kutyust, mindettől függetlenül. Javaslom, vegye fel a kapcsolatot a menhelyi Kollégával!