1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Feltétlenül meg kell röntgeneztetni. Ha valóban ficama volt,azon a krém nem segített. Frissen helyre lehet tenni egy kificamodott ízületet,később már csak műtéttel. Nem biztos,hogy ficamról van szó.
A probléma az állandósult rossz szokás, a tolltépés, ami hullámospapagájokra kevéssé jellemző. A jelenlegi "pártól" való elkülönítés, új pár beszerzése javíthat a helyzeten, de ennek esélye közel sem 100%-os. Minél több foglalkozás lehetőségét kellene biztosítani, rágható, rázható játékok, csipegethető leveles,bugás gyomok kalitba helyezésével.
A sérülésre Betadinos ecsetelést javaslok. A madarakat tegye külön volierbe. A viaszbőr valószínűleg nem fog tökéletesen regenerálódni, de ez csak esztétikai hiba.
Ha pár napos, akkor csak egy lehetőség van:azonnal találni egy éppen szoptató anyamókust és a kicsit belekeverni a többi közé. Át kell vegye az alom szagát, ezért egy fél órára el kell távolítani az anyát. Így valószínűleg el fogja fogadni és sajátjaként felneveli. Mivel kevés az esély hogy a közelben lesz valaki, akinek van éppen szoptató mókusa, ezért meg lehet próbálni patkánnyal vagy egérfélével is.
Kedves Cecília! Amiket megnevezett, az mind alkalmas hely lehet egy kutyus részére. Persze elsősoban majd ő fog választani. De természetesen önnek szerepe lehet abban, hogy mit enged meg és mit nem. Szerintem majd közösen fogják kialakítani a mindekinek tetsző megoldást. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc