1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Kedves Tünde! Azt teheti, hogy vagy visszaviszi ahhoz, aki ezt mondta és a sprayt adta, vagy másik állatorvoshoz fordul..
Talán meg kellene várni a kiegészítő vizsgálatok végét. Vér, Vizelet, UH, esetleg RTG. Azután lehetne mondani kicsit többet. Üdv
A hűtőből nem kapott ennivalót? Garatkörnyéki hurut, mandulagyulladás is lehet gesztenyének nincs köze a tünetekhez.
A kutyáknak ösztönös, normális cselekvése ez, más kérdés, hogy nekünk embereknek visszataszító. Némelyik kutya sosem csinálja, mások előszeretettel. Nehéz megmondani, hogy mi okozhatta a hirtelen változást,(lehet hogy egyszer talált egy igazán ellenállhatatlan illatot) de könnyen előfordulhat, hogy most már a gyakori fürdetés és esetleg a sampon illata okozhatja az egyre gyakoribb hempergést. Egy jól célzott kellemetlen élmény elrettentő lehet, azonban fontos, hogy a gazda tudatosan álljon neki a büntetés kivitelezéséhez. (olyan helyre kell menni, ahogy biztosan találni "anyagot", vagy akár ön is felállíthat csapdát ,és pontosan végig kell gondolni mit fog tenni, ha legközelebb felmerül a probléma.) Mikor a kutya épp elkezdené a hempergést, határozottan le kell róla tiltani (nem!, fúj!, hagyd!). Ha a kutya reagál a tiltószóra meg lehet dícsérni/jutalmazni, de ha nem reagál, azonnali büntetés következik. Ez lehet bármi, ami a kutyának kellemetlen (pl. néhány kaviccsal megtöltött pet palack odavágása - nem kell, hogy eltalálja a kutyát,- vagy egyéb zaj, egy vödör hideg víz, stb) Fontos tehát, hogy a cselekvés közben (nem utána, miután odajött hozzánk a kutya!) büntessünk, és a büntetés hatásos legyen. (Ha egy valamiért kettőnél többször kell büntetni, akkor az nem büntetés volt, még ha a gazda annak is hiszi.) A megelőzés is lehet út, ebben az esetben azonban a kutyát állandó kontroll alatt kell tartani (olyan távolságban, amiben még megakadályozható a hempergés), megoldás lehet az is, ha séta közben lefoglalja valamivel a kutyát (klikkerezés, labdázás, vagy bármi).
Több tényezőtől függ. De én mindenképp ajánlanám a myxomatosis elleni oltást. Ha betéved egy kósza szúnyog, akiről nem tudni előzőleg honnan szívott vért... Így a legbiztonságosabb nyuszi szempontból az oltás. Ha nem viszi kiállításra, kertbe, nem találkoznak más nyuszikkal akkor az RHD oltás nem annyira életbe vágó. Myxomatosis oltás hatóideje ugyan csak fél év,de a szúnyog szezon is általában csak maximum fél évig tart Magyarországon, így elég évente 1x, a szezon előtt beoltani az állatokat.