1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nem szokták a keverék kutyákat tetoválni, de lehetséges.
Ha esetleg az oltás miatt fáj a lába, akkor az hamar elmúlik esetleg masszírozással sürgetni lehet a gyógyulást. Az is lehet viszont, hogy csak véletlen egybeesésről van szó és más okozza a sántaságot. Ennek kiderítéséhez viszont el kellene vinni állatorvoshoz.
Először a hányás okát kell kideríteni, ehhez valószínűleg laborra van szükség. Utána kell meghatározni, milyen szereket használjunk. Gyakran adunk kutyának humán gyógyszereket is, de ott a dózissal ügyelni kell. Tartósan pl. Rennie-t vagy Probiost adni nem javasolt, csak kúraszerűen.
A leírtak alapján nagyon valószínű, hogy valamiféle fájdalommal vagy rossz közérzettel járó betegsége van és emiatt jelentkezik nála ez a fokozott ingerlékenység! Ilyen esetekben minél hamarabb alapos kivizsgálásra van szükség, mert a tünetek súlyosbodhatnak.
Ez elég kevés információ, így pontos választ nem tudok adni! Általában azért pusztulnak el a rákok a vedlés után, mert levágják egyes testrészeiket.