1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Okozhatja gerinccsigolya-probléma, meszesedés, porckorongsérv, de közvetlenül általában egy rossz mozdulat vagy túlterhelés váltja ki.
Kedves Gazda! Az állattartás bizony felelősséggel jár. Ennek része az is, ha a kedvencünk váratlanul megbetegszik akkor gyógykezeltetjük. Ennek, ha anyagi részét nem vállaljuk négylábú barátunk szenvedni fog. Mielőtt eltervezzük tartásukat mindenképpen számolni kell!! A konkrét esetre visszatérve, egyáltalán nem biztos, hogy röntgenezni is kell a kutyát, de az állatorvosi vizsgálat és a felmerülő gyógykezelés, gyógyszerek természetesen pénzbe kerülnek...
Nőhet még. Üdv
Kisállatkórházi alkalmazott, majd tanfolyamok.
Tisztelt N. Móni, Kan kutyánál ez nem fordulhat elő, hiszen a heregolyókat távolítják el, aminek semmi köze nincs a vízeletkiválasztó rendszerhez, csak a végső szakaszon. Ott sem a hregolyónak, hanem az ondóvezető csatlakotik bele a húgycsőbe. Javasolnám az állat tüzetesebb orvosi kivizsgálását. Vízeletvizsglattól kezdeve vérvétel, röntgen, ultrahang... Üdv