1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az akita, mint a legtöbb vastag bundájú kutya évente kettő, néha három alakalommal vedlik. Ez télen is lehetséges. Ha bőre ép, nincsenek rajta szőrhiányos foltok, nem vakaródzik intenzíven, akkor ez normális jelenség, aggodalomra nincs ok. Üdvözlettel: Dr. Jancsik Mária
Tisztelt Gazdi! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mert lehet egy elakadt csont, vagy egyéb idegen tárgy, esetleg bélférgek stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Az ínygyulladás a legtöbb esetben nem elsődleges, hanem valami más alapbetegséghez kapcsolódik. Gyakori, hogy rossz, fogköves fogazat van, esetleg fertőző vírusos betegség (pl. FeLV vagy FIV) áll a háttérben. Ennyi bevezető után nem tudok mást tanácsolni, mint a cica alapos kivizsgáltatását, és az ok(ok) megkeresését, majd az annak megfelelő kezelést. Ha van rá mód, keressenek olyan állatorvost vagy rendelőt, ahol ez megoldható.
Ajánlom figyelmébe az alábbi cég termékeit: http://www.hema.hu/?scr=products(m:product)&action=prodcat&load_pc_id=3
Mindenképp és mielőbb vigye állatorvoshoz!!!! Akár egy rossz mozzanattól meg is sérülhetett a gerince. A nyusziknak sajnos nagyon érzékeny, sérülékeny a gerincük, könnyen megrándíthatják, eltörhetik. Ezen traumás sérülésen kívül esetlegesen lehet E. cuniculira is gondolni. Addig is érdemes a nyuszit etetni, zöldség tartalmú bébiétellel, összetört és vízzel összekevert táppal fecskendőn keresztül. AZ folyadék ellátás is nagyon fontos. Tehát itatás is nélkülözhetetlen. Ha nem tud magától átfordulni az egyik oldaláról a másikra , akkor pár óránként tegyék meg hogy nehogy felázzon a bőre.