1181. Hogyan bánjunk az idős hüllővel?
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
Halloween közeledtével gyakrabban szóba kerülnek a fekete macskák, mint a babonák egyik leggyakoribb szereplői.
Sokan - tévesen - azt hiszik, hogy a sheltie a skót juhász kisebb változata, holott a két fajta eredete nem egy szálon fut. A sheltie intelligens, könnyen nevelhető, nagyon ragaszkodó, s nagyszerű jelzőkutya. Ha szeretnéd kipróbálni az agility-t, a sheltie abszolút neked való!
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
A halnak olyan a nyálka, mint űrhajósnak a szkafander: ezzel menti a bőrét, sérülése pedig akár a hal pusztulását is okozhatja.
Kedves Gazdi! A havanese szőrzete: A gyapjas aljszőrzet kevéssé fejlett, gyakran hiányzik. A fedőszőrzet nagyon hosszú /12 - 18 cm a kifejlett kutyáknál/ selymes, fényes vagy hullámos tincseket képez. Mindenféle igazítás a szőrön tilos, sem a szőrhosszak leegyenesítése ollóval, sem bármiféle trimmelés nem megengedett. Kivétel a mancsokon a tisztántartás miatt, a homlokon a szemek fölött, de csak annyira, hogy a szemeket ne takarja, valamint az arcorr szőrzetét egészen enyhén. Egyébként meg kell hagyni a természetes hosszát.Szín: Két színvariáció létezik.1. ritkán tiszta fehér. Fakószínek különböző tónusokkal a világos fakószíntől a havannaszínig. Dohányszín, vörösesbarna a megengedett színekkel foltozott. Kevés fekete árnyalat megengedett.2. a megengedett színek és foltok fehér, világos fakótól egészen a havannaszínig fekete foltokkal. Fekete szőrzet. A szőrápolásra nagy gondot kell fordítani, amennyiben hosszú szőrben szeretnénk tartani, de egy ügyesen eltalált rövid fazon is bájos külsőt kölcsönözhet a kutyának, azonban ha kiállítási terveink vannak, semmiképpen se vágjuk le a szőrét. Egy rendszeresen ápolt, tisztán tartott havanese kutyus rendkívüli látványt nyújt, melyre környezetünk is odafigyel.
Megfelelő takarmányozás szükséges a tojástermeléshez. Vitamin.-kalciumpótlás kell a táp adagolása mellett 21 hetesen már megindul a tojástermelés Világítási programmal is serkenthető a tojásrakás
Ha szép akváriumot szeretnél, akkor az akvárium 120 - 140 literes legyen, elég hosszú és magas. Hátul dús növényzet, elől szabad kiúszótér. Az akváriumban 10-14 darab guppi úszkáljon. Hímek és nőstények vegyesen. Nagyon üde és kellemes színfoltja volt a lakásnak ez az akvárium. A guppikat bár lehet, de nem érdemes társas akváriumban tartani. Legalábbis akkor nem ha a maguk természetességében akarjuk megismerni őket. Szóval én ilyen akváriumban tartanám a guppikat ha most kezdő lennék. Társas akváriumban nem igazán érvényesül a szépségük.
Minden gyanús mozgászavar ill. hirtelen kialakult sántaság esetén leghelyesebb állatorvoshoz fordulni. Semmiképp sem javasolt otthon található fájdalomcsillapítókat adni a kutyának. Egyrészt az ember esetén használt fájdalomcsillapítók nagy része súlyos gyomorfekélyt okozhat a kutyák esetén, másfelől bizonyos végtagsérülések esetén (pld. csonttörések, porcsérülések) kifejezetten káros lehet a fájdalomcsillapítók folyamatos használata. Ugyancsak helytelen ha a tulajdonosok a kutya tenyésztőjét felhívva próbálnak megoldást találni a problémára adott "jó tanácsokkal". A tenyésztők egy részének lehet ugyan több-kevesebb tapasztalata a saját ill. tenyésztőtársaiktól hallott történetek alapján a kutyáik sántaságát illetően, de a lelkiismeretes tenyésztő úgy is állatorvoshoz vagy specialista állatorvoshoz irányítja a sánta kutyát. Az állatorvosi vizsgálat után eldől, hogy enyhébb sántaságok esetén "megúszhatjuk" egy injekció és/vagy gyógyszerkúrával és pihentetéssel, vagy szükség van további röntgenes kivizsgálásra, esetleg speciálisan ortopédiával foglalkozó állatorvoshoz irányít állatorvosunk. A hirtelen kialakult és súlyos fokú sántaságokat minden állatorvosnak röntgenezni vagy röntgenvizsgálatra beutalni szükséges. Ha az állatorvosunk által adott gyógyszeres kezelésre a sántaság nem javul, kérjünk tőle tanácsot a továbblépéssel kapcsolatba. Ha a gyógyszeres kezelés eredménytelensége mellett többszöri kérésre sem történik teljes kivizsgálás, vagy speciálistához történő beutalás, kérhetjük más ortopédiával foglalkozó állatorvos tanácsát is. Fontos hogy ha kutyánk sántasága nem javul, vagy romlik a kezelés ellenére mindig a kutyát kezelő állatorvosnak kell azt először jeleznünk, nem szabad rögtön másik állatorvoshoz rohannunk, mert nem ő látta előzőleg a kutyát, nincs mihez viszonyítania a vizsgálat során. A vizsgálat során az állatorvos olyan problémát is találhat, aminek a megoldása csak műtétileg lehetséges, amit vagy ő maga vagy speciálisan ortopédiával foglalkozó állatorvos végez. A legtöbb ortopédiai műtétet rövidebb időn belül kell végrehajtani, de a legtöbb esetben egy-két nap várakozás még nem szokott visszafordíthatatlan következményekkel járni. Érdemes még tudni, hogy a legtöbb állatorvosi csont és izületsebészeti műtét relatív magasabb költségekkel jár, mivel a beültetett speciális implantátumok sokba kerülnek. http://www.diszplazia.hu
Ha kutyával élünk együtt, akkor a családban mindenkinek megvan a helye a rangsorban. A kutya számára ez a rangsor az a keret, amihez képest ők definiálják a világot és magukat. A rangsorban elfoglalt helyükhöz képest viselkednek így vagy úgy, ahhoz képest reagálják le az eseményeket. Az Ön kutyája valószínűleg azért jelölget, mert nincsenek letisztázva a szerepek, és ezért folyamatosan méregetik, hogy ki van előrébb a rangsorban. Ezen a rangsoron Önök tudnak változtatni, joguk van beleszólni a kutya kommunikációjába. Azt viszont, hogy hogyan és mikor szóljanak rá, lehetetlen írásban átadni. Sajnos ezt csak egy Tükör kutyaiskola tanfolyamán sajátíthatnák el, ahol heteken keresztül tanulmányoznák a kutyák nyelvét, világát. Enélkül nem tudok megoldási kulcsot mondani, az állandó takarításon és fertőtlenítésen kívül. A kutyák ugyanis oda szoktak pisilni, ahova egyszer már odapisilt. Ha nem sikerül (szag)nyom nélkül eltávolítani a pisiket, akkor nehéz lesz leállítani a folyamatot. Érdemes elolvasni még a Hogyan legyek falkavezér c. cikksorozatunkat is!