1191. Szinte soha nem látja állatorvos a hazai macskák felét
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
A hazai macskatulajdonosok csaknem fele soha, vagy két évnél ritkábban viszi háziállatát orvoshoz. Házi kedvenceink elhanyagoltsága az emberre is veszélyes lehet.
A téma szakértői elmondják, hogy mitől alakulhat ki a macskastressz, melyek az árulkodó jelek, illetve hogyan lehet kezelni a problémát.
A házikedvencként tartott törpesün esetében fontos, hogy a táplálékuk magas fehérje-, alacsony zsírtartalmú és változatos legyen, minél jobban utánozva a természetes táplálkozást.
Joga van-e az embernek más fajú élőlényeket felhasználni arra a célra, hogy saját maga számára a túlélést segítse? Képzeljük magunkat egy laboratóriumi kísérleti állat bőrébe és a kérdésre adott válasz már nem biztos, hogy egyértelmű...
A kóbor állatokkal kapcsolatos feladatok ellátása kötelező önkormányzati feladat. Az önkormányzat ezt a feladatot megoldhatja saját gyepmesterrel is, de úgy is, hogy szerződést köt egy céggel, intézménnyel vagy szervezettel. Mi a helyzet Budapest I. kerületében?
Kedves Eszter! Remélhetőleg a hazatérés megoldja a problémákat, ugyanis stressz és környezet változás okozhatja a leírt tüneteket. dr. Puskás Gábor
- Az almok db. száma arra a körülményre vonatkozik, ha szobatiszta, almot használó macskákról van szó. - Ha nem használják, akkor minek van ? - Alomra szoktatás vagy éjszaka fölkelés ? … ez itt a kérdés. - Önök helyett én nem tudok dönteni és a döntéseiket nincs módomban befolyásolni, … ebből eredően a következmények nem engem terhelnek.
Kedves Tünde! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Jaaaahhhh a tenyésztők, ha annak lehet nevezni akiktől elhozták ….. !!!! (tisztelet a kivételnek !) - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )
Vigye állatorvoshoz, az árakról szintén ott. Üdv
Tisztelt Gazdi! A húsevőknek övszerű méhlepényük van, minden magzat saját placentával kapcsolódik az anyja méhéhez. Így minden egyes kis cica után méhlepénynek kell távoznia születésük során. A korábban távozó lepény valamelyik korábbi születésű macskáé lehetett. Üdvözlettel: Varga József