131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Amíg nem lehet tudni, hogy mi is ez a dudor, addig erről semmit nem lehet mondani. Lehetőség bőven van, lehet szöveti duzzanat, lehet tályog, lehet benne vér, lehet daganat is, és még sok egyéb. Azt kellene tisztázni az állatorvossal, hogy ő mire gyanakszik, mit érez? (Kemény, vagy lágy a tapintatú, szerinte szövetszaporulat lehet vagy folyadékgyülem?) És persze meg kellene várni a vér eredményeket, ha már el lett küldve a laborba a minta.
Kedves Fecó! A váladék nemcsak a bűzmirigyéből folyhat, jöhet pl. a végbélből is. Mindenképpen mutassa meg még egyszer a kollégának!
Ha újra jelentkeztek a tünetek, akkor további vizsgálatokra lenne szükség: első körben vérlabor és ultrahangos vizsgálat. A szeme szerintem másodlagos probléma, de így "látatlanba" tényleg nehéz. Olvass tovább! Váladékozik a kutya szeme? Ez a szemszárazság betegség
Kedves Molnár Éva! Mindenképpen mutassa meg a kollégának, mert lehetséges, hogy további kezelésre lesz szükség (antibiotikum, drainage stb.).
Kedves Németh Szilvia! A tünetek alapján valószínűleg agyi sérülés (oedema, haematoma) okozza a tüneteket. Ha pontosítani szeretné, hogy mi a probléma, akkor további vizsgálatok szükségesek (pl. MR). Az ilyen típusú traumák kórjóslata - sajnos - rossz.