131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Hasznos infó lett volna a madarak fajának megemlítése. A törpepapagájoknál a fészekanyag hordásának állandó késztetése sűrűn okoz ilyen jelenséget, de más fajoknál is leginkább a fészekanyag nem megfelelő anyaga, mennyisége okoz hasonló problémát. Ritkábban előfordul fehérje, rost vagy ásványianyag hiány tüneteként is a tolltépés, ezek megfelelő mennyiségben álljanak rendelkezésre. A szükségletekről szakirodalmi leírásokban tájékozódhat. A madárban minél hosszabb idő óta rögzül a rossz szokás, annál kisebb az esély, hogy abbahagyja.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp jó lenne valahogy megoldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát, mert ezeknek a tüneteknek a hátterében akár komoly probléma is meghúzódhat. Próbáljon meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjen halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Üdvözlöm ! A gyógyszer és a hőfok emelés szokott segíteni. Ha már így alakult, akkor sósavval fertőtlenítse ki az akváriumot, főzzön ki mindent. Az új betelepítés után egy hetet várjon és mehetnek a halak is bele!
Kedves Alexandra! Bocsánat, hogy visszakérdezek, de miből gondolja, hogyha eddig sok-sok vizsgálat után nem derült ki, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor itt látatlanban bárki felelősséggel véleményt vagy tanácsot tudna adni? Én biztosan nem mernék ilyesmire vállalkozni. Biztosan meg van az oka a betegségének, és talán előbb-utóbb kiderül ez is. További tanácsokat azoktól kell, hogy kérjen, akik eddig látták, vizsgálták a kutyájukat.
Elképzelhető, tapintással vizsgálható, diagnosztizálható. A betegség azonban műtéttel gyógyítható.