131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Ha penész, vagy baktériumos rothadás állna a háttérben, annak már hosszú ideje lett volna előjele. Vagyis a baleset a legvalószínűbb, de javaslom szakember felkeresését. Ha a szarusrész töve épp maradt, úgy kinőhet a csőr, de folyamatos korrekciót fog igényelni az esetleges teljes gyógyulásig.
A kutyákat (egy-két kuriózum számba menő kivételtől eltekintve) sajnos szinte lehetetlen alomra szoktatni. Ennek legfőbb oka a génjeikben keresendő, az ő "programjuk" másképpen van kitalálva. Így aztán legtöbbször teljesen hiába való a gazdik ezirányú próbálkozása. A szobatiszta kutya nagyon sokáig igyekszik visszatartania a dolgát, de ha már végképp nem bírja tovább, oda piszkít, ahol éppen van. Ez teljesen érthető viselkedésforma, ha már egyszer arra szoktatták, hogy a lakásban nem szabad a dolgát elvégeznie.
Amit Ön leír, az valószínűleg maga a tejmirigy. De a biztonság kedvéért mutassa meg állatorvosnak. Zsömböly Miklós
A karmosbékák eredetileg, "dagi" állatok, ami azt jelenti, hogy a testük és a végtagjuk is eléggé felpüffedt! Ha mégsem ez a magyarázat, -tehát ha kórosan nagy az elváltozás- akkor ennek sajnos számtalan oka lehet! Lehet, hogy valami fertőzés, táplálék által okozott nem megfelelő anyagcsere-zavar, nem megfelelő tartási körülmények stb. Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, ha nem javul az állat. Csak specialista orvost javaslok, amit itt talál is az oldalon!