1366. Miért csóválja a farkát a kutya?
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Számtalan véres történet kezdődik így: "Nem is gondoltam volna, hogy veszélyes a kutya, hiszen olyan aranyosan csóválta a farkát..."
Ha kutyánk jelenlétét már akkor megérezzük, még mielőtt elvakkantotta volna magát vagy egyáltalán bejött volna a szobába, biztosak lehetünk benne: eljött a fürdetés ideje. Sok gazdi ugyanannyira várja ezt a nagy eseményt, mint kedvence: azaz semennyire. Pedig nincs más választás: az elkerülhetetlent nem érdemes sokáig halogatni.
Mi a teendő ha tüzel a kutyusunk? Tüzelőbugyival kivédhetők a nehéz napok és kicselezhetők a nehéz kanok...
Egy matuzsálemi kort megért, bölcs patkány vetette papírra a hosszú élet titkát, amelyet most a rágcsálótartó nyilvánosság elé tárunk.
Akár kölyök, akár felnőtt macskát hozott a Jézuska, fokozatosan kell hozzászoktatni az új környezetéhez. Minden állat számára stressz az új környezet, ez alól a macskák sem kivételek. Ahogy kivettük a fenyőfa alól, sürgősen ki kell találnunk, hogyan tovább...de hogyan is tovább?
A cica szeme fölötti kopasz folt lehet gombás bőrfertőzés is, ami emberre is átterjedhet, ezért feltétlen forduljon állatorvoshoz. Az ivartalanítást miné lelőbb meg kellene csináltatni, akár az ivarzás idején is.
Tisztelt kérdező! Pár nappal ezelőtt egy másik helyre elküldött ugyanezen levelére már válaszoltam Önnek. Miután nem tudok újdonságot mondani most sem, így megismétlem az akkori válaszomat: Nagyon sajnálom, hogy a szeretett kutyája meghalt, de sajnos, azt kell mondjam, 15 évesen nem kell különösebb indok ahhoz, hogy egy kutya elmenjen. Azt, hogy mi volt a baja, mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A 15 éves életkor már elég soknak számít (bizonyos fajtákban, méretekben nagyon soknak), lehetett sokféle belső baja, betegsége. De ha nem volt neki semmi különös elváltozása, akkor is ennyi idő alatt elhasználódik a szervezet, megöregszik és egyszer véget ér az élet. A bánatát megértem (nekem is volt öreg kutyám, aki szintén elment), de higgye el, az emléke mindig Önnel lesz.
Kedves Érdeklődő! Sajnos nehéz megmondani, hogy pontosan miért pusztultak el. Valószínűleg genetikai problémájuk volt, ami kívülről nem látható. Ez sajnos akkor is bekövetkezhet, ha a szülők nem voltak testvérek. A mai hörcsög-tenyésztői társadalom óriási többsége nem igazán (egyáltalán nem) figyel a rokoni kapcsolatokra. ki pedig mégis igyekezne, a több generációs beltenyésztett problémákkal sajnos nem tud mit kezdeni, ahogy az Önök esetében is alakult. Sajnálom, hogy nem tudok ennél pontosabb választ adni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Egyáltalán nem értek egyet a tenyésztő javaslatával. A vadászgörény négy darab szemfogát kiszedni egyrészt nem is olyan egyszerű feladat, másrészt ez csonkításnak minősül, amit tilt az állatvédelmi törvény. Az állat viselkedésén kell változatni, ha ez nem sikerül, el kell tudni fogadni őt ilyennek.
A jelenség kezdetén könnyebben lehetett volna kezelni a helyzett, most már idő és energia igényesebb. 2-4 tréninglakalommal lehet eredményt elérni, amely során én a HAELICS DOG TRAINER Spray nyakörvet és a M-F-I-J módszert használom. Az eredményesség hatékonyságának alapja, hogy a tartási körülményeket optimalizálni kell, beleértve a kutya esetleges elkényeztetésének, elemberesítésének megszüntetését is. Valamint nem utolsó sorban az ember/kutya falkarangsorban a legalsó szintre helyezni a kutyát. Az idegen emberekkel való testkontaktus elleni tiltakozás is az erős dominancia jele amelyet szigorúan és következetesen kezelve meg kell szüntetni. A két jelenség a dominancia és a falkarangsor révén összefügg ! A keritésnél tanúsított viselkedés további függvénye: a kerités túl oldalán lévő ingerek ! Ezért hasonló helyzetekben elsőként az optikai kontaktus megszüntetését szokták javasolni, hogy a kutya legalább ne lássa a túloldalon lévő ingerforrást.