1366. Leggyakoribb sürgősségi esetek kutyáknál
Lehet, hogy az elsősegélynyújtás mestere vagy, ha emberről van szó. De tudod-e mi a teendő, ha a kutyád szorul sürgősségi ellátásra?
Lehet, hogy az elsősegélynyújtás mestere vagy, ha emberről van szó. De tudod-e mi a teendő, ha a kutyád szorul sürgősségi ellátásra?
A középkorban a macska az „üldözöttek listájára” került. A borszorkány gyakran változott át macskává, az ördög pedig fekete kandúrrá. A mesék borszorkányainak vállán is égő szemű macska guggolt.
Egész héten több állatvédelmi szervezet mozdult meg a katasztrófa állatáldozataiért. A legtöbb állatnak sajnos esélye sem volt túl élni az iszaplavinát. A túlélők mentése több napig eltartott, melyben a NOÉ Állatotthon Alapítvány Katasztrófacsoportja is részt vett.
A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő irat tekinthető szabályosnak:
Az állatok okozhatnak allergiát, de meg is óvhatnak a betegségtől, állítják a kutatók. Sőt, még az is előfordulhat, hogy állatunk lesz ránk allergiás.
Kedves Gazdi Egy ilyen fiatal kölyöknek szüksége van arra, hogy a gazda közelében legyen. Ha folyton külön van zárva az nem jó, mert nem természetes és a kellő kötődés sem tud kialakulni. Ráadásul a kutyát csak akkor lehet kennelbe tenni (elkülöníteni), ha le van fárasztva fizikailag és agyilag is. Tehát a megoldás a több együttlét és a megfelelő fárasztás. Ha fáradt, akkor már be lehet tenni a kennelbe, mert aludni fog, nem hisztizni. Ez a jó irány;) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája A kölyökkutyák szocializációja A kölyökkutya viselkedése
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák
Mivel nem tudom, hogy állatorvos látta-e a kutyát, vagy a tenyésztő,vagy előző tulajdonos maga kezdte-e őt kezelni, mióta kezelik, volt-e bőrkaparék vizsgálat, kitenyészett-e bőrgomba, azt javaslom, feltétlen mutassa meg állatorvosnak és kérjen ez irányú vizsgálatot. Nem lenne jó feleslegesen gomba ellenes készítménnyel etetni egy kölyökkutyát. A Microsporon canis nevű gomba emberre is átterjedhet. Jó lenne tudni, vaojn erről van-e szó egyáltalán?
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda