136. Ébrednek a denevérek (Chiroptera)
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Jutalomfalatként adhatunk kutyacsokit kedvencünknek. Ez hasonló az emberek által oly jól ismert nasikhoz, csak kevesebb kakaóvajat, cukrot tartalmaz.
Azt, hogy mi lehet az a bizonyos "ropogás", így semmiképpen nem lehet megítélni (még elképzelni is nehéz), úgyhogy ezügyben csak azt javasolhatom, hogy vigyék el állatorvoshoz és nézessék meg őt. (Még az sem elképzelhetetlen, hogy semmi baja nincs a cicájának.) Ami a fogyókúrát illeti, abban egyszerűbb a helyzet: csökkenteni kell a napi bevitt tálálék mennyiséget. Ez bármelyik komponens mennyiségének a csökkentésével megoldható. A száraztáp és a nedves ebből a szempontból egy kategória, ezek csak a nedvesség tartalaomban különböznek, az egyéb dolgokban nem.
Jó lenne megvizsgáltatni állatorvossal, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet baj a táppal. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.
Kellő táplálás esetén megfelelő méretű akváriumban nem fognak kárt tenni egymásban.
Attól függ, hogyan van tartva. Az ivartalanított, beoltott, egészségesen táplált szobacica általában 12-18 évet él. Az eddig jelentett legöregebb macska 28 évesen halt meg. A kinti macskák (nem ivartalnított, nem oltott, házi koszttal táplált) átlagosan négy vagy öt évig élnek. Haláluk általában traumák miatt következik be, elüti őket egy autó vagy kutyaták kergetik meg.
Valószínűleg méhgyulladása van, mert elvetélt, sürgősen vigye el állatovorshoz, elképzelhető, hogy azonnali műtétre van szükség. Üdv