136. Ébrednek a denevérek (Chiroptera)
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Jutalomfalatként adhatunk kutyacsokit kedvencünknek. Ez hasonló az emberek által oly jól ismert nasikhoz, csak kevesebb kakaóvajat, cukrot tartalmaz.
Ugyanazt, ugyanúgy, ugyanolyan következetességgel kell csinálniuk mint az Apukája! Nem ok nélkül fogadta el a kutya az ember/kutya közös falka egyik tagját vezérének, a többieket meg alattvalóinak. Nagyon gyökeres tartási körülmény változtatással, utólagos szocializációval, sok-sok tréningggel, közös foglalkozással lehet lassú eredményt elérni. http://bolthely.hu/4tappancs/id/00231_Cesar_Millan__AJANDEK_CSOMAG____
Nem biztos, hogy a hasa fáj, előfordulhat hogy melege van. Akkor keresik a hűvösebb helyeket. Ilyenkor szokták elkaparni maguk alól az almot is. Emiatt az ételfogyasztás is csökkenhet. Ha iszik rendesen és van széklete, ami nem folyós, akkor nincs baj. Ebben a melegben nyugodtan be lehet a füleit és a talpát vizezni, ezzel hűteni tudja magát az állat.:)
Sajnos ez előfordulhat, akár egy betegség miatt is. Sokan mondják, hogy vizesen nem lehet nekik salátát, zöldet adni. Ez azonban csak részben igaz. Ha kicsit nedves a fű, még nem lesz tőle semmi bajuk. Azonban tocsogós, elázott takarmánytól felfújódhatnak. Lehet a széna volt egy kicsit penészes, ez is előfordulhat még gyári csomagolás esetén is sajnos.:( Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ő tudja megmondani, hogy milyen kezelés kell neki, hisz ő látja az állatot.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján ez valóban allergia, de hogy mi miatt, azt csak részletes allergológiai vizsgálattal lehetne kideríteni. (pl. vérből történő allergia diagnosztika). Mert van megoldás az állapotra, de fontos, hogy mihamarább kapjon megfelelő kezelést. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
nem valószínű, hogy egyéb tünet nélkül ez vmi betegség jele lenne. de amennyiben szeretne az álat egészségéről megbizonyosdni, érdemes meglátogat ni állatorvosát és teljes átvizsgálást kérni(vér pl.) Üdv