136. Ébrednek a denevérek (Chiroptera)
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Jutalomfalatként adhatunk kutyacsokit kedvencünknek. Ez hasonló az emberek által oly jól ismert nasikhoz, csak kevesebb kakaóvajat, cukrot tartalmaz.
Kedves Gazdi! Nincs ivartalanítva a kandúr... Miért? Kellene mihamarabb! >> Kijárós? rendszeresen oltott és féregtelínített? Rühös? Amit természetesen nem fog tudni otthon kezelni..Jó lenne, ha elvinné a cicát állatorvoshoz..
Kozmetikai fülvágást az állatvédelmről szóló törvény tiltja. Ha nem tiltaná, akkor sem javasolnám, mert ennyi idősen már úgysem állna, és nehezen gyógyulna...
Kedves Érdeklődő! Elég hiányos az informció: annyit ugyan elárult, hogy kandúr, DE milyen idős, ivartalanított, megvannak az oltásai? Csak most kapott féregetlenítőt vagy rendszeresen, 3 havonta kapja? Miélyen tünetelk vannak még? Kemény vagy puha a hasa stb-stb.... Érdemes lenne tehát meglátogatni az állatorvost, mert látatlanban biztosan nem lehet segíteni..
Kedves gazdi! Csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen mellőzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak. Viszonylag hosszú, éles csontdarabok is baj nélkül keresztüljutnak a bélcsatornán, de a végbél ampullájában székletdarabokká összeállva rendszerint megakadnak, nem egyszer beleszúródnak a végbél záróizmaiba is, komoly fájdalmat és vérzést okozva. Amennyiben nem történik súlyos sérülés, a vérzés hamar eláll, a hegek begyógyulnak. „Szerencsére" sokszor a kutyák farhátat kapnak, ennek a csontjai kevésbé élesen törnek, de az ilyen csontdarabok is okozhatnak sérülést, különösen, ha nagy mennyiséget fogyasztott belőlük az állat. Az ilyen esetekben mindenképpen állatorvosi beavatkozás szükséges és szigorú csontevési tilalom! A kutyusnak meg adjunk kutyatápot (lehetőleg prémiumot), abban benne van minden, amire szervezetének szüksége lehet: ásványi anyag, vitamin és nyomelem és még keverni sem szükséges a házi koszttal - bár kétségtelen, hogy úgy szívesebben megeszi.
Kedves Olvasó! Bemásolom, amit írt:"yorkshire terrierem. 5 éves szuka. Napok óta nem eszik nem iszik. Bágyadt és inkább a követ keresi alvóhelynek. Lusta, állandóan csak alszik" És felteszem a kérdést, hogy ha ÖN így lenne, nem menne el orvoshoz? A kutya az ÖN felelőssége, nem csak játékszer! Felelősséggel tartozik érte! Vigye el a kutyát állatorvoshoz!