1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Látatlanban nem tudom, hogy fogköves-e a cica, de ha két orvos látta, valószínűleg nem az. Lehet, hogy még kezdődő stádiuma látható, a plakk felrakódás. Előfordul, hogy kellemetlen szagot okozó baktériumok szaporodnak el a szájüregben. Erre van jó gyógyszer,de nem hiszem, hogy leírhatom a reklámozás szabályai miatt. Állatorvosa tudni fogja mit kér. Cica szájüregi megbetegedésére való antibiotikumot keressen ( spiramycin+metronidazol a hatóanyaga)
Sanos ezt a kérdést látatlanban nem lehet elbírálni. Általában a térdkalács ficama szokott ilyen tünetet okozni,amit enyhébb esetben egy egyszerű,súlyosabb esetben egy bonyolultabb műtéttel lehet gyógyítani,magától nem gyógyul meg.
Mivel ez nem orvosi probléma, hanem pszichés/viselkedésbeli, kérdezzen megy egy kutyakiképzőt, hátha találkozott már ilyen esettel, illetve hogyan sikerült azt megoldania. Az új kutya nem biztos, hogy segíteni fog...
A tavalyi eredmények teljesen jók, az ideieknél valóban enyhe májelégtlenségre utaló enzimértékek vannak, de nem tudok semmit a kutyáról, milyen idős, nincs -e más alapbetegsége?pl. cukorbetegség vagy egyéb hormonális betegség következtében, elhízás miatt a máj elzsírosodhat és az is okozhat ilyen eredményket. Ilyenkor önmagában nem elég csak a májbetegséget kezelni, hanem az alap okot is meg kellene szüntetni. A májbetegeknek való diétás táp véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás és mellé kérjen valamilyen májvédő gyógyszert. Több féle is van forgalomban az állatpatikákban és az állatorvosoknál. Bármelyiket választhatja, amelyik szimpatikus. Vannak paszták, tabletták, kapszulák.
Legfontosabb, hogy ne hagyják felügyelet nélkül a két állatot, ha nincs köztük a ketrec rács. Másrészt megjegyezném, ha a kissándor kalitja állandóan a képen látott módon a földön van, úgy ez állandó szorongást, bizonytalanságot fog számára okozni. A papagáj akkor érzi magát biztonságban, ha ülőrúdján kapaszkodva, legalább a gazdája fejével egy magasságban van.