1561. Bemutatkozik Dr. Pórfy Tünde állatorvosi rendelője
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Ki mondta, hogy egy hörcsög csak arra jó, hogy egész nap a mókuskerékben kergesse az ábrándjait? Ennél sokkal több kurázsi van a hörcsögökben!
Úgy tartják, a szibériai macska erényeinél és megjelenésénél fogva az angol királynő tiszteletére adott estély díszvendége is lehetne. És nem véletlen: ezt a macskafajtát az élet mindennel megajándékozta, ami egy macskába belefér.
Mikor dorombol a macska? És miért sötétedik el a tekintete játék közben? A macskákat néha nehéz megérteni, de nem lehetetlen. Itt a cicaszótár 2. része.
2010. február 12. történelmi nap az állatpark életében: óriási sajtóérdeklődés közepette megérkezett a komodói varánusz pár! A decemberben érkezett maláj hölgyek továbbra is szívrepesve várják a hozzájuk illő mackóúrfikat.
Kedves Adrienne! Homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal még elképzelhető, hogy lehet valamit tenni az Ön által leírt esetben a kutyus erőnlétének, közérzetének javítása, szenvedésének csökkentése érdekében. Az elérhető eredmény azonban attól függ, hogy mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Az egyedi terápia összeállításához igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Gazdi! A nem ivartalanított és nem oltott kandúrok, ritkán élik meg a 5-6 éves kort, kószálnak, verekednek, felakadnak, széttépi a kutya stb. Csomoó olyan betegség van, ami kóbor kandúrok kapart sebei által kerülnek át a másik kandúr véráramába, a seb begyógyul ugyan, de a vírust ez nem állítja meg... Az ivartalanítás és védőoltás a hosszú élet titka. Miért ajánlott az ivartalanítás? >> Most csak azt tudja tenni, hogy siet az állatorvoshoz a cicával, hátha elég neki egy antibiotikumos kezelés.
Kedves Gazdi! Sajnos a tünetek többféle ok miatt is kialakulhattak, ezért javasolt lenne a malac súlyát naponta lemérni. Ha naponta 20 grammot fogy vagy 1 hét alatt 50-80 grammot lead, keressen fel tengerimalachoz értő egzotikus állatorvost! A fiú malacnál ezekkel a tünetekkel először is vitaminhiányra gondolnék. Nem tudom, milyen táppal etetik a malacot? Versele laga tápokból a Cavia complete vagy Cavia nature-t ajánlanám, vagy kicsit drága Trovet tengerimalacoknak való gyógytápot. Ha más tápot evett eddig, akkor fele-fele arányban keverném, és ha megeszi az újat, az jó jel. Sajnos a bolti tápok hosszú ideig vannak a polcokon, ezért nem biztos, hogy elég C-vitamin van bennük, ezért C-vitamincseppet naponta adnék, bármilyen csepp jó, emberi is. A cseppet gyógyszertárban kapható szemcseppentővel vagy fecskendővel közvetlen a szájába be lehet nyomni naponta egyszer, olyan 0,2 ml-t, én legalább 4-6 hétig adnám, a hazai zöldségidényig. Illetve jó vitaminforrás a petrezselyem, naponta kaphatna 3-4 szálat 2-4 hétig. (Uborkát nem adnék, érzékennyé teszi a beleket, ha kapott eddig, abbahagynám.) Cékla szintén jó vitaminforrás, kevés alma és kevés paprika, más nem. Ha a malac nem fogy, anitbiotikumot nem javasolnék, illetve antibiotikumot állatorvos javasoljon, úgy, hogy látta a malacot. Kifejezetten immunerősítő az Immunovetpor, tasakban lehet kapni, a tasak 1/5-ét 1,5 ml vízben feloldani, és 4-5 nyomásra a malac szájába adni naponta egyszer. Ebben van E-vitamin és bevált immunerősítő malacoknál. Legalább 2 hétig naponta. Az érzékeny talppárnás és bőr külső hatás miatt is lehet. Ugye a malac alatt nem illatosított forgács van, és a forgács alatt nincs macskaalom? A talppárnákat és a pörkös részt Gentamicin kenőccsel lehet kenni, naponta egyszer, úgy, hogy 15-20 percig tartsuk a malackát, hogy a talpán beszívódjon a krém, és ne tudja megenni. A kenegetés, ha használ 4-5 nap múlva javulni kezd, és 14 napnál tovább nem kenném, ez elég erős szer. A bőrszárazság atka miatt is lehet, ezért atka ellen érdemes lekezelni, ha nem volt kezelve az elmúlt 1 hónapban. Van búvóhelye, tiszta? Zajok nem idegesítik? Huzat nem éri? Eleget szénázik? Ha valóban vitaminhiány az ok, kb 2 hét alatt javulni kezd, ha javul, a kúrát legalább 4-5 hétig fenntartani, és figyelni az etetésére később is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Kedves MAriann, vissza kellett volna húznia neki a bőrt (ha nem ment a kutyusnak magától), elképzelhető a fitymaszűkület, kezelést igényel. Ajánlott mihamarabb állatorvoshoz menni a kutyussal.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen bénulásos/ sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom biztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok