1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Judit! A kutyák félelmi reakcióinak számtalan oka lehet, és a leghatékonyabban következetes neveléssel, ill. "rehabilitációval" lehet a tüneteket enyhíteni / megszüntetni. Léteznek egyéb kiegészítő terápiák is ilyen esetekben: Az egyik a homeopátia, melynél az ún. alkati szerét kell megkeresni a kutyusnak, és ez tovább stabilizálhatja, harmonizálhatja a pszichés-lelki hozzáállását a külvilág ingereihez. Ilyenkor igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy egy ténylegesen hatásos szert kaphasson kedvence. Mindenképpen egy személyes találkozásra, egy részletes beszélgetésre van szükségem ahhoz, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés-lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni kedvence számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb kezelést, - amennyiben szükséges, Bach-féle virágesszenciákkal is kiegészítve -, a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Az Enrobioflox szélesspektrumú antibiotikum, számos baktérium ellen hatékony. De bármilyen kezelés előtt azt ajánlom, hogy szakértő állatorvossal nézesse meg a madarat( pl. Dr.Beregi Attila). Lehet baktérium fertőzése is, amit vizsgálat után célzottan, hatékonyan kezelhet, de okozhatja más probléma is tüneteket.
Képek és leírás alapján nem lehet véleményt alkotni, nem is vállalkoznék rá. Miután már több állatorvosnál jártak és több egymásnak is ellentmondó véleményt kaptak, itt lenne az ideje felkeresni a cicájukkal egy bőrgyógyászati szakrendelést, ahol szakavatott vizsgálatokkal talán sikerül kideríteni végre, hogy kinek volt igaza, és talán megfelelő kezelést is sikerülhet találni. Ajánlani tudnám a SZIE Állatorvosi karának szakrendelését Budapesten.
Kedves gazdi! Már az elején kellett volna rendesen pórázhoz szoktatni a kutyát, talán még megtanulja, de Önön is múlik. Stefan Siman segíthet a laza pórázon történő sétáltatás tanításában, tréningjével (kondícionálás, klikker tréning, stb.)www.4tappancs.hu Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele.Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged.1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét.2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre.- Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást.- Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse.3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Szia! Te semmivel ne kezeld, ezt mutassad meg orvosnak, ő fel fog írni Neked egy krémet, vagy ecsetelőt, amivel gyorsan el lehet ezt majd mulasztani.:) Ez előfordul, de szakembert igényel. Majd írj, hogy mit mondott az orvos.:)