1626. Honnan tudom, hogy beteg a macska?
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Ha beteg macskánknak elsősegélyt szeretnénk nyújtani, először is meg kell tudnunk különböztetni a beteg cicát az egészségestől. De milyen egy egészséges macska?
A macskák, de leginkább kandúrok tulajdonosaiban előbb vagy utóbb (aktuálisan ilyenkor, tavasztájt) felmerül a kérdés: ivartalanítsa-e az állatot, vagy sem? A kérdés nem egyszerű, a döntést több körülmény figyelembevételével kell meghozni
A ragdoll macska sok más fajtához hasonlóan egy véletlen baleset tudatosan tovább alakított eredménye. Az első ragdoll kiscica a 60-as években Kaliforniában látta meg a napvilágot, egy fehér perzsa, és egy burmai kandúr titkos légyottjának gyümölcseként.
Egy napon váratlanul betoppanva barátaimhoz bizarr látvány fogadott: kedvenc perzsa cicájuk kifeszítve feküdt a padlón, a család minden tagja egy-egy végtagját fogta le, miközben a családfő buzgón porszívózta az állatot, aki meg sem próbált kiszabadulni szorult helyzetéből. Szemmel láthatóan megszokta már a procedúrát...
Kedves Gazdi! Amennyiben az Ön által leírt tünetek még a műtét után fennálló gyulladás következményei, akkor a PHOSPHORUS CH15 mellé a SILICEA CH15-öt javaslom adni, napi váltásban; - tehát egyik nap az egyik szerből kapjon 2 globulust, a másik nap a másik szerből 2 globulust. Ha 10 nap után nincs látható javulás, akkor egyedileg szükséges megkeresni kedvencének a megfelelő homeopátiás szereket a gyógyulásához. Ehhez, - javaslom - keressen fel egy homeopata szakállatorvost. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
A hasüregben bent maradt néhány sejt nem tud önmagában annyi hormont termelni, ami kiváltja a tüzelési tüneteket, de ezek a sejtek ilyenkor szaporodnak és a "telep" növekszik. A hormontermelés mértéke csak később éri el azt a szintet, ami már hatással van a szervezetre. Azt javaslom, hogy a kutyáját érdemes lenne alaposan megvizsgáltatni szaporodásbiológus állatorvossal.
Kedves Nóra! Ezek a tünetek számtalan betegség okai lehetnek, kérlek vidd el az egered állatorvoshoz, ők szakértők a témában: http://vetnetinfo.com/hungarovetallatkorhaz/2013/12/19/mongol-futoeger/ reméljük, gyorsan meggyógyul!
Ha a jelenlegi állatorvos véleményében, diagnózisában és kezelésében nem bízik, csak azt teheti, hogy megvizsgáltatja a kutyáját egy másik állatorvossal is. Célszerű olyan helyet (állatorvost) keresni, aki kiegészítő vizsgálatokat is tud végezni (vérlabor, hasi ultrahang, stb.)
Lehet csípés, de lehet egy tompa ütés, vagy akár egy szúrás is. A fogágyban történt sérülés is okozhat ilyen tüneteket. Egy állatorvosi vizsgálat mindenképp jól jöhet!