1666. Milyen díszhalak léteznek, és mit kell tudni róluk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Édesvízi vagy tengeri halak, trópusi vagy a hidegvízi halak: mi a különbség köztük, és mi alapján válasszunk?
Amikor egy új kutyakölyök kerül a családba egy már meglévő, öregedő eb mellé, sokaknak okoz gondot a két kutya közötti diplomáciai kapcsolat helyes kezelése. Hogyan tehetjük könnyebbé a nagy találkozást?
Cicád kíváncsi, akár egy vadászgörény? Mindent a szájába vesz, akár egy kisgyerek? Akkor jó ha tudod, melyek azok a háztartásokban előforduló szerek és anyagok, melyek végzetesek lehetnek cicád számára!
Egy szófogadó és engedelmes kutya minden gazdi álma. És minden ebből válhat jól nevelt kutya, de vannak olyan fajták, melyek bizonyítottan könnyen taníthatók és idomíthatók. Bemutatkoznak a lakásban tartható, könnyen kezelhető kutyafajták!
A napallergiának is nevezett fényérzékenység a napfény által kiváltott immunrendszeri reakció. A lovak testén megjelenő gyulladt, váladékozó foltok és a szőrhullás a fotoszenzibilitás tünetei is lehetnek.
Kedves Gazdi! Lehet atka, vagy fülgyulladás, mindenképpen vizsgálatot igényel. Vigye állatorvoshoz! Kutyáknál gyakori, olykor hosszan tartó, nagyon kellemetlen fülbántalom a fülkagylóra vagy a fülszélre is átterjedő külsőhallójárat-gyulladás (otitis externa). Főképp a hosszúfülű kutyafajták vannak kiszolgáltatva mindenféle gyulladásnak a nyirkos, meleg fülüregben összegyűlő por, idegen testek, rovarok, toklászok, atkák, baktériumok, gombák és a felesleges fülzsír következményeként. A hosszú fülek, az esetlegesen legyengült állapot vagy a rossz fülhigiénia a helyi elhárító mechanizmus túlterheléséhez vezet. Azt sem szabad figyelmen kívül hagynunk, hogy a fül a test tehermentesítő, méregtelenítő, „szellőztető berendezése" is, és szükség esetén kiválasztó funkciót is átvehet. A fülfolyás (otorrhea) néha a máj- vagy veseelégtelenség vagy fennálló hólyagelégtelenség visszaszorításának a következménye. Minden esetben alaposan meg kell vizsgálni, hogy elsődleges fülbetegségről, vagy belsőszervi problémák következményeiről van-e szó.
Kedves Gazdi! Sajnos mivel online tanácsadásról van szó, nem azonnali. Reméljük, azóta már voltak állatorvosnál és jobban van a kutya. Érdemes lenne magasítani a kerítésen, hogy ne tudjon kiugorni a kutya, továbbá, ha nem akarnak kutyát tenyészteni, a kutyust is ivartalaníttatni kellene, mindenkinek könnyebb lenne... http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-szokes/1804/
Kedves Gazdi! Az esetleg nem jutott eszébe, hogy állatorvoshoz vigye? A kutyák székrekedésének két fő oka a hiányos étrend és a mozgásszegény életmód DE lehet bélerzáródás vagy bélférgek okozta szorulás ... bármi is, látatlanban nem fogunk tudni segíteni. Keresse fel állatorvosát.
Kedves Gazdi! Igen, normál orsóférge van a cicának, és igen, elkaphatják. Ezzel kellett volna kezdeni, amikor magukhoz vették a cicát: oltás, féreghajtás. Irány az állatorvos, ad neki oltást és férgehajtót is. Macska bélféreg-kisokos: Az orsóféreg kölyökmacskák a leggyakoribb bélférge, ami ráadásul az embert is megfertőzheti. A kiscicák az anyatejjel veszik fel a parazita lárváit, ami aztán vándorol a szervezetükben. A kifejlett férgek a macska vékonybelében laknak, ahol mikroszkopikus méretű petéket raknak a bélsárba, amelyek a külvilágra kerülve 2 hétig érnek, majd évekig fertőzőképesek maradhatnak. Ezért az első féreghajtást úgy kell ütemezni, hogy az lehetőleg megelőzze a cicákban az első kifejlett férgek megjelenését és a peteürítést. A macskák, szemben a kutyákkal, nem fertőződnek meg az anyaméhen belül, ezért az orsóférgek kifejlődése valamivel tovább, legalább 3 hétig tart az újszülöttekben. Ezért a cicákat 3 hetes életkorban ajánlott először féregteleníteni valamely a kifejlett fonalférgek ellen hatékony szerrel. Ezt követően 2-3 hetente kell újra kezelni őket legalább 3 hónapos korig, vagyis addig, amíg a lárvavándorlás tart a szervezetükben és ezért újabb fertőzés nélkül is kifejlett férgek jelenhetnek meg a vékonybelükben.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás (méhgyulladás) lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!