1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
El kellene menni állatorsvoshoz és feltárni az okokat! DE az Encephalitozoon cuniculi nevű egysejtű parazitával való fertőződés során a fertőzött egyedek vizeletével ürített és abból szájon át felvett fejlődési alakok különféle szervekbe, főleg a vesébe és az idegrendszerbe jutnak, ahol elszaporodva okoznak károsodást. (A kórokozók már az anyaméhben megfertőzhetik a magzatokat.) A fertőződés lehet tünetmentes, de egyes esetekben idegrendszeri tünetek jelentkezhetnek: bágyadtság, ferde fejtartás, inkoordinált mozgás, esetleg bénulás, ritkán elhullás tapasztalható. Nagyon fontos a higiéniai szabályok szigorú betartása, mivel a már megbetegedett nyulak gyógyításának eredményessége kétséges. Nyúltenyésztés >> Nyúltenyésztés: vemhesség és ellés >> Nyúlbetegségek: Myxomatozis, Fibromatózis >>
Kedves Gazdi! Kellene végezni egy részletes bőrminta vizsgálatot (külső élősködő, baktérium, gomba). Ebből kiindulva kellene megtalálni rá a hatékony gyógyszert. Ezt tudom javasolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Vizsgálat nélkül nehéz lenne bármit is mondanom. Mindenképpen kellene egy labürvizsgálat. Esetleg ultrahangos vizsgálat. Ha negatívak, akkor a visíelkedészavar egyéb okát kell keresni.
A gyógyszer adagja 0,25-0,5 mg / ttkg, így egy 6,5 kg-os kutya adagja napi 1,625-3,25 mg között van, de hogy ezen belül mennyi, azt egyedileg kell beállítani. A leírtak alapján a napi 3/4 tabl. jó adagnak tűnik. A kutyájának a szívbetegség mellett még felső légúti hurutos gyulladása is van, ez sokat befolyásol az állapotán. Heveny rosszullétek bármikor jöhetnek. Gyakran kell állatorvoshoz vinni kontrollra.
Ki kellene húzatni a mozgó fogat.