1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Sajnos így nem tudok segíteni mert ezt az elváltozást okozhatjak paraziták vitamin és nyomelem hiány vagy tartási hiányosságok. Keresse fel a helyi állatorvost.
A képeken nem látszik a tojókra jellemző sárga faroktoll, illetve az un. ausztrál-sávként ismert pettysor. A lutínó színváltozat tojóinál általában a szárnytollak fonákján található sárga petty, ami a szárnyon általában három sávban jelenik meg. Vagyis a képeken ilyesmit nem látok, ennek alapján hím a madár. Amennyiben csak a rossz képminőség miatt nem láthatók a sárga jelek, akkor a madár tojó.
Kedves Gazdi Szerintem sokmindent olvasott a neten és ezért sok dolog kavarodik. Alapvetően nincs probléma a kutyával, nem akar “pozicionálni” sem, csupán még nincs kiépülve a megfelelő kutya-gazda kapcsolat. Javasolom, hogy menjenek kutyaiskolába, ahol foglalkoznak kölyök szocializációval (kutyaovi) és szakértő választ adnak a kérdésekre. Üdv Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda
Kedves Anita! Ennyi információ alapján nagyon nehéz megmondani, hogy mi is lehet ez a seb valójában. Atheromára (faggyúmirigy daganat) tippelek, de ez tényleg csak egy tipp. Ha a kolléga, akinél jártak, nem tudta pontosan megmondani, hogy mi ez, és mi a további teendő, javaslom, hogy forduljanak egy másik állatorvoshoz, mert ezt mindenképpen látni kellene élőben, a megfelelő terápia megválasztásához. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál