1681. Meglepetés, cicus!
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem minden kutya ajánlott kisgyerekes családokba, vannak olyan ebek, melyeket még a fajta szerelmesei sem javasolnak egy bizonyos életkor alatt. De léteznek kimondottan gyerek mellé illő kutyák is.
Legyen tapsifülesünk közönséges házinyúl, törpenyúl vagy angóra nyuszi, egy közös mindenképpen van bennük: a rágcsálás szenvedélye. Természetes környezetükben ennek többnyire hasznát veszik, ám a lakásban tartott nyulakra rengeteg veszély leselkedik csillapíthatatlan rágcsálhatnékjuk miatt.
Az alacsony potenciából naponta 3-4x5 golyócskát, a közepes potenciából naponta 2x5 golyócskát, a magas potenciákból, pedig naponta, kétnaponta (D30, C30), esetleg hetente vagy még ritkábban (D200, C200) 1x5 golyócskát adagolunk. Fertőzések megelőzése céljából naponta 3x5 golyócskát adagoljunk az alacsony potenciájú szerekből. Mit jelentenek ezek az adatok pontosan? Elmagyarázzuk!
A betegségek egyetlen élőlényt sem kerülnek el. Hála a tudománynak, a legtöbb betegséget ma már sikeresen lehet gyógyítani, ám sajnos sokan nem fogják fel, mennyire fontos lehet az állatok gyógyszeres kezelése. Az állatorvos nem véletlenül írja fel a recepteket!
Kedves Fanny! nem egyértelmű a kérdés, normális menniségű szőrhullásra kérdezel vagy túlzott szőrhullásra. Ha csak normális, akkor a kefével könnyen eltávolítható a felesleges mennyiség. Nme árt néha megfésülni a cicát! Ha túlzott a szőrhullás akkor viszont nem árt tudni, hogy a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Kedves Szittya! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.
Üdvözlöm, Ez a gőte beteg, teljesen ödémás az egész teste. Ez nem gáz (felfújódás), hanem folyadék ami a szövetek között helyezkedik el.. A gőték egyszerű álltok sokféle megbetegedésre ugyan azokat a tüneteket produkálják. Egy ilyen ödémás tünet lehet vese vagy akár a máj megbetegedésének következménye. Érdemes lenne kezelni az állatot... Üdv-Éva
A kutya orrából folyó fehéres,habos váladék,szinte biztos, hogy nem gyomorsav. Köhög is. Az én első gondolatom valamilyen szívelégtelenség következtében kialakult tüdővizenyő. Természetesen emellett lehet gyomorfekélye is, de annak hányás, sőt véres hányás a vezető tünete. Mindenképpen kérje a kutya kardiológiai kivizsgálását is( mellkasröntgen, szív ultrahangos vizsgálata) Nyers burgonyát inkább ne etessen a kutyával.Legtöbb emésztőszervi megbetegedés ideális diétája a főtt rizs fűszerezés nélkül,sovány főtt hússal keverve.
Kedves Gazdi! Egyetlen láncravert kutya sem boldog, Ön sem lenne az, ha két méteres láncra lenne kötve és úgy kéne élnie...Persze, hogy húz, ha szabadulhat a fogva tartásból. Főleg ha ez nem napi rendszerességgel, azonos időben történik, hanem randomszerűen... amikor a gazdi kedvet kap.. Már az elején kellett volna rendesen pórázhoz szoktatni a kutyát, talán még megtanulja, de Önön is múlik. Stefan Siman segíthet a laza pórázon történő sétáltatás tanításában, tréningjével (kondícionálás, klikker tréning, stb.) www.4tappancs.hu Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele. Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged. 1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét. 2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre. - Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást. - Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse. 3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.