1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! Ez az életkor a fogváltás időszaka, fontos hogy biztosítsunk kedvencünk számára műcsontokat, gumijátékokat, amiket rágcsálva tudja enyhíteni fájdalmát. Amennyiben ezt nem tesszük meg, keresni fog magának tárgyakat, mint jelen esetben is a köveket, amelyek súlyosan károsíthatják fogazatát, lenyelve pedig életveszélyes állapotot idézhetnek elő. Ezért ezt meg kell akadályoznunk, el kell zárni arról a területről és biztosítani kell a fent leírt dolgokat. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Nem gyógyítható., csak a tünetek enyhíthetők. Biopsziás vizsgálattal megállapítható, hogy valóban erről a betegségről van-e szó.?. Hasonló bőrelváltozásokat okoz az idült allergiás bőrgyulladás is.
A hüvelyfolyás a szukáknál komoly megítélés alá esik, mert a háttérben gennyes méhgyulladás (pyometra) is lehet. Ezért feltétlenül alapos vizsgálatnak kell alávetni az állatot ilyen tünetek jelentkezése esetén. A pyometra rendszerint elesettséggel, étvágytalansággal, fokozott vízfogyasztással, és nemegyszer a szokottnál alacsonyabb testhőmérséklettel járhat. Gyanú esetén igen ajánlott ultrahang vizsgálatot is végeztetni a betegség megállapítása ill. kizárása érdekében.
Kedves Érdeklődő! A hörcsögök azért verekednek, mert a természetben ők magányosan élnek, territoriális (területvédő) viszonyok között, éppen ezért csak a kölyöknevelés és a párzás idejére találkoznak egymással a fajtársak. A hörcsögöknek - legyen az bármelyik fajta is - a legideálisabb, ha egyedül vannak tartva, különösen, ha azonos neműek, mert akkor akár vérre menő harcokat is vívhatnak, legalábbis elég súlyos sebeket ejthetnek egymáson, ezért azt javaslom, ha lehetősége van rá, tartsa külön terráriumban az egyedeket. Ha nincs rá lehetősége, a hörcsögök épsége érdekében érdemes végiggondolni, hogy hol tudná elhelyezni őket biztonságosan. Ha külön neműek az egyedek, még veszélyesebb, lehet a helyzet, ugyanis a nőstény nem csak rövid időközönként ellik sok kölyköt, amiben rövidesen teljesen kimerül, hanem a stressz miatt megeheti a kölyköket, vagy megölheti a hímet a kölykök védelmében. Ritka az, ha két, pláne ha több hörcsög békében tud egymás mellett élni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Az oltások ára rendelőnként változik, ezért az Önhöz legközelebbi állatorvosnál érdeklődjön az árakról. Nagyjából ilyen árak vannak (Pesten) Vakcinák macskáknak Kombinált (Calici vírus- Herpes- Parvo) 8000 FtLeukózis (FeLV) 11 000 FtVeszettség ellen 7 000 FtVeszettség+ kombinált 11 000 FtFéreghajtó tabletta 500-1500 Ft A vakcinákrólMég több a macska fertőző betegségeiről>> A kölyök-és felnőtt macskák védőoltásaA kölyökcicákban az anyjuktól a placentán át és a tejjel felvett ellenanyagok szintje a kor előrehaladtával napról-napra csökken. Ezért fontos, hogy 7-8 hetes koruktól kezdve valamennyi fertőző betegség ellen oltást kapjanak. Ezek a védőoltások csak akkor hatékonyak, ha adott időközönként (az előírtak szerint) megismétlésre kerülnek az immunrendszer működésének felfrissítése érdekében. Állatorvosától tájékozódjon a cicája számára szükséges valamennyi oltásról, és arról, hogy meddig nem érintkezhet más macskákkal az így terjedő fertőződések elkerülése érdekében.Az oltással kapcsolatos fontos adatokat (mikor, mi ellen, mivel stb.) az állatorvos az oltási könyvbe jegyzi, és kamarai pecsétjével igazolja annak hitelességét. Ez igen fontos dokumentum. Kiállítások, vásárok, utazások esetén az állat egészségi állapotának igazolására szolgál.Ha a macska kölyökkorában nem kapott oltásokat, vagy az oltás ismétlése elmaradt, kérdezze állatorvosát, mert a fertőző betegségek kórokozói nagyon elterjedtek a környezetben és a gazdátlan, kóbor állatok körében is, és az oltások elhagyása, kihagyása esetén már nem biztosított kedvence egészségének védelme. Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Macskák védőoltási naptára