1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! A pontos diagnózist bőrkaparék vizsgálattal lehet eldönteni. A kezelésre többféle gyógyszer áll rendelkezésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.javaslatom: www.vetlabor.hu Fontos még tudni, hogy a kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. Mit tegyek, ha vedlik a kutyám? Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia, egyebek
A véres vizelet hátterében sokféle ok állhat, ezek többé- kevésbé súlyos betegségek. Vizeletvizsgálat és hasi Uh-vizsgálat szükséges a diagnózis felállítására. Balesetes cica esetében a belső vérzés is előfordulhat! Mielőbb keresse fel állatorvosát!
Kedves Kérdező! Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a vérzés honnan jön: végbélből, hüvelyből, végbél mellől. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? Folyamatosan vérzik, vagy csak időszakosan. Ha az utóbbi, akkor összeköthető-e a vérzés valamilyen tevékenységgel, például mozgás, ülés, ürítés. A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Az alvás közbeni szuszogás vagy éppenséggel halk horkolás az összes molusszus kutyafajtánál normálisnak tekinthető, amíg az légzési nehézséget nem okoz.