1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Olvasónk, Minél hamarabb meg kéne ejteni a látogatást, mert egy ilyen pici madárnál gyors lefolyásúak a betegségek, és a késlekedés akár végzetes is lehet. Ha Budapesten vagy a környéken él, az Egyetem Egzotikus Osztályát ajánlom: ott biztosan jó kezekbe kerül a madara. (1078, István utca 2. - A Keleti közelében, a Bethlen térnél. Tel.:478-41-00) A madárkának jobbulást kívánok.
Kedves Gazdi! Előfordulhat, hogy kennel köhögés, de nem ártana megmutatni állatorvosnak. Hiszen a köhögés sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene kezelni. Feltétlen szükség lenne kiegészítő műszeres vizsgálatra. Elég lehet egy röntgenfelvétel is, de ha van rá lehetősége, kérjen légúti endoszkópos vizsgálatot. Alkalmazhat homeopátiás kezelést is, de ehhez is jó lenne pontosabban ismerni a megbetegedés hátterét, hogy pontosan milyen jellegű a köhögés, mi ront, mi javít a kutyus állapotán, stb. Mindenképpen keressen fel egy állatorvost, aki a kutyus részletes tüneteinek a megismerése után ki tudja választani azt a szert, mely egyedileg a legjobban illik kedvence tüneteihez, és hozzásegítheti őt a teljes gyógyuláshoz.
Innen, vizsglat nélkül szintén első sorban ez jut eszembe, de javasolnám a gyors orvosi segítséget. A megfelelő KULLANCSIRTÓSZER használatát (nyakörv, spot-on) Üdv
Kedves Nikolett! Mosolyogva olvastam az aggodalmait, mert eszembe jutott egykori önmagam, aki ugyanúgy pánikba esett a madárkája első, látványos vedlése alkalmával, ahogy most Ön is. A leírtak alapján szinte biztosra veszem, hogy pici kedvencének semmi baja, hisz a vedlés természetes (bár igen kellemetlen) velejárója a madáréletnek. Nem minden madárkát visel meg egyformán, de ha megszenvedi szegényke, sajnos abban sincs semmi szokatlan. Ebben a szörnyű melegben amúgy is nyűgösebbek a madárkák (legalábbis az enyémek igen), ha ehhez még ott a vedlés is ráadásnak, nem csoda, hogy kedvetlen szegény szárnyas. Kérem tehát, hogy ne aggódjon: gyönyörű pincurkája rendbe fog jönni, amint kinőnek a szépséges, új tollacskái. Évente többször ismétlődni fog a dolog, de nem lesz mindig ilyen ijesztő, és időközben majd Ön is hozzászokik, hogy ez egy természetes folyamat, nem kell megrémülni tőle. Ha gondolja, nézze meg a madárkáim blogjában a jó öt évvel ezelőtti, idevágó bejegyzést, vigasztalásul: http://csip-csup.freeblog.hu/archives/2007/02/page/12/ Kívánok sok-sok boldog évet a madárkájával, egészségben és boldogságban: Bukuli Ágnes
Tisztelt Érdeklődő! Ha nincs a lakásban nagy hőség (28°C, vagy a felett) megfelelő folyadékmennyiség mellett 1-2 napot akár étlen is kibírnak, sőt, szakvélemények úgy tartják, hogy hetente egy napot kellene is nekik így tartani. Szóval a megfelelő mennyiségek behelyezése mellett biztosan kibír 3-4 napot. Ha pedig nagyon szelíd a hörcsög, ennyi idő alatt elvadulni sem fog, ahhoz minimum egy hónap kellene, szóval semmilyen tekintetben sem veszélyes. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)