1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Amennyiben a normál vemhesség kizárható akkor valószínűleg álvemhesség. Orvosi ellátást igényel.
Kedves Kinga! Nincs feldagadva a hörcsöge feneke, ugyanis hím hörcsögről beszélhetünk, és az a "feldagadás" a heréje. Ők képesek visszahúzni a hasüregbe, ezért néha egyáltalán nem lehet, máskor viszont leplezhetetlenek. Az, hogy látszik-e, és hogy mennyire, függ a hőrméséklettől, a hangulatától, és hogy fenyegetve érzi-e magát az állat. Utóbbi esetben szinte teljesen láthatatlanok. Aggodalomra semmi ok, a hörcsög ebből a szempontból biztosan makk egészséges! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, Az advantix spot on nagyon jó legyek ellen, de az alábbi cikkben nagyon sok hasznos tanácsot talál: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/verszivo-legy-kutya-lo/3294/ A farok rágásával kapcsolatosan pedig: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani.
Kedves Érdeklődő! Több készítmény is van a piacon, mindegyik kiszerelésen rajta van, hogy kilónként menniyt kell rakni a kutyára. A spot on a legegyszerűbb. Természetesen úgy is kérheti az állapatikűában, hogy csivavára kéri, és akkor olyat adnak, ami optimális a kutyájának.
- Igen a második cica előéleténk traumája és talán a szocializáltsági szintje okozza a jelenlegi helyzetet. A közös etetések, jutalomfalatok és ha Ön próbálja őket játékkal motiválni, egy idő után meghozza a várt eredményt. - A TEO- t próbálnia kell egy kicsit visszafogni, a másikat bátorítani. - A félős macskának Bach-virágterápiát tudok javasolni.