1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Érdeklődő! Ez két esetben valószínű. Hibernáció közelében - hűvös szobában; 8°C alatt -, vagy öreg korban szokott ilyen előfordulni. Leginkább az utóbbi variáció fordul elő, hiszen hibernáció alatt nem nagyon mozdulnak ki a vackukból. :/ Sajnos ez fiatalnak vélt (1 év körüli) állat esetében is végstádiumot jelent, sajnos csak ritkán fordul elő, hogy ebből az állapotból visszajönnek. De meg lehet próbálkozni a vitaminpótlással; ha van tapasztalat, pár tized milli fiziológiás sóoldat beadásával bőr alá. Nem garantált a siker, de talán egy próbát megérhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Fénykép alapján elég nehéz megmondani hogy mi lehet, mivel a fejen van érdemes lenne állatorvossal megnézetni. Az ilyen tájogszerű kinövéseket még egy hüllőkhöz kevésbé értő állatorvos is viszonylag könnyen kitisztítja.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok lehetőleg prémium táppal etesse a kutyát, erről bővebben itt olvashat: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Vitorláshal tartása >> még több infó >> részletes bemutatás: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1674