1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! Valami pedig kiváltotta a kutyus félelmét: új bútor, új ember, valami változás.Ajánlom figyelmébe az alábbi cikket: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/panikbeteg-allatok/2129/
Kedves Gazdi! Az eszébe sem jutott, hogy elvigye a kiskutyát állatorvoshoz??? Én azt tenném... Be van oltva? férgetelenítve volt?? Lehet, hogy parvo?
Kedves Andi, sajnos látatlanban nem lehet erre mondani semmit, vigyék vissza a cicust állatorvosukhoz és beszéljék meg vele a lehetséges kimeneteleket. Ő látta és vizsgálta a cicust.
Kedves Tulajdonos!Pár nap elteltével ha nem gyengülnek a tünetek, mindenképp elvinném...
Kedves Gazdi! Sajnos több információ is hiányzik, milyen eledelt kap pontosan, milyen a cica tényleges fizikai állapota (pl. összes foga megvan-e, ha megvan nem nagyon fogköves-e). Nincs-e emésztési vagy veseproblémája, ezt ugye látatlanban nem lehet megállapítani. Az a cica, akinek esetleg már nincs meg minden foga, napi 3-4 könnyebb étkezést igényel. A húsdarabokat vágjuk apróra, vagy adjunk konzerves macskatápot. A bélmozgások idős állatokban renyhébbek, ezért - főleg kevés mozgás mellett - hajlamosak lehetnek az ilyen macskák szorulásra. Ne adjunk neki csontot, viszont a táp tartalmazzon több rostot, olajat, zsírt a könnyebb ürítés miatt. Friss víz mindig legyen a macska előtt! Így csak azt tudjuk tanácsolni, hogy vigyék el a cicust állatorvosukhoz kivizsgálásra.