1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A csibék, növendékek előtt általában folyamatosan áll a táp a tenyésztőknél. Ha alkalmanként kapnak enni, úgy egy-egy alkalommal nagyobb mennyiséget vesznek magukhoz, de kevésbé gazdaságos és nagyobb az éhezés, illetve hasmenés esélye, mintha önetetőből bármikor az eleséghez férnek, A lemaradt madárnak is több kilátása van a túlélésre, ha bármikor hozzáfér a táphoz.
Mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne egy hasi ultrahangos vizsgálatra. A vérzést okozhatja méhgyulladás és/vagy vetélés is.
A gyengéd harapdálás a kiskutyák játékának része, melyet nem túl sok idő múltán kinőnek. Arra kell megtanítanod, hogy milyen erős az a harapás, mely már fájdalmat okoz neked. Ez azért is fontos, mert későbbi játékoknál, például kötélhúzásnál is előfordulhat, hogy ráfog a kezedre véletlenül, ám ha tudja, mekkorát haraphat, akkor igyekszik ilyenkor fékezni magát, legalábbis én ezt tapasztaltam. Fontos, hogy a kiskutya pontosan tudja, hogy fájdalmat okozott neked, tehát, ha túl erősen harap, akkor azonnal jajdulj fel éles hangon (a testvérei is ezt tennék), s eztán hagyd abba a vele való foglalkozást, csak pár percre. Valóban, a kiskutyák igen fogékonyak ilyenkor (is), ám nem úgy és olyan dolgkora, mint egy idősebb kutya. A szocializáció (melynek pl a harapdálás része), a különböző zajok és illatok, az emberekhez való viszony, a különböző élmények fokozott feldolgozása zajlik most. KUtya felugrálásról leszoktatás >>
A kutya ürülékének illatanyagával kell preparálni a kert azon részét, amelyik a ´kutya WC´ szerepét volna hívatott betölteni, - de a szilárd ürüléket innen is rendszeresen el kell takarítani, mert ellenkező esetben a kutya azért nem fogja azt használni.A szoktatási technika többi része megegyezik a szobatisztaságra neveléssel.
Elképzelhető a fitymaszűkület, ami kezelést igényel. Ha azóta sem tudja visszahúzni, akkor ajánlott mihamarabb állatorvoshoz menni a kutyussal.