1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Kedves Gazdi! Sajnos elég sok minden okozhat cicánál ilyet (fejrühösség, allergia, gombás gyulladás), és mindegyiknek más más a kezelése. Sajnos diagnózis nélkül nem jutunk előbbre. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Először is ki kell zárni a köszvény lehetőségét! Ezt egy röntgennel lehet megnézni. Ha az állat köszvényes, akkor nagy a baj. A köszvény nem gyógyítható, az állat napi 24 órában fájdalmakkal él együtt. Ha valamilyen húzódás, sérülés miatti gyulladás a probléma, azt pedig egy állatorvos kezelni tudja. Érdemes egy hüllőkre specializálódott állatorvosi rendelőt felkeresni. Az első és legfontosabb, hogy az állatot itassuk, amíg el nem jutunk az állatorvoshoz. Mivel a köszvény a kevés folyadékbevitel miatt alakul ki, így minden kaméleont érdemes megtanítani pipettából inni. Így látjuk, hogy megfelelő mennyiségű folyadékhoz jut. Nem elhanyagolható a megfelelő vitamin és kalcium por etetésnél, valamint a minőségi UVB forrás napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Forduljon vele szemészettel foglalkozó állatorvoshoz! Meg kell keresni az okát. A fül fekete váladékozását atka is okozhatja. Nem tudom, arra kezelték- e?
Vannak bizonyos élethelyzetek amikor az anya kutya megeszi az újszülött kölykét. Ennek több oka is lehet: - zavar az anyai ösztönrendszerben - a köldökzsinór elrágásával és a burok megevésével együtt "véletlenül" megeszi a kölyköt is - az anya állat valamilyen oknál fogva életképtelennek itéli a kölyköt és inkább megmentve a szenvedéstől, - megöli és megeszi - valamilyen idegen, veszélyes szagot érez a kölykön és ezért elpusztítja Pontos és részletes tanácsokat bármelyik tenyésztési, szaporítási fejezettel rendelkező szakkönyvben talál. Néhány faj hajlamos a kannibalizmusra. Megszállottan nyalogatja a kölykeit, ami után megeszi őket. Leginkább a bull terrierek hajlamosak erre, ezért a szoptató szukát állandóan figyelni kell, amíg a kölykök köldökzsinórja le nem szárad.
Ma már az egész világon ajánlják a nem tenyésztésre szánt macskák ivartalanítását. Az átlag nőstény macska 6-8 hónaposan válik ivaréretté. Az ivarzás nem egész évben folyamatosan történik, a macska un. szezonálisan poliösztruszosállat, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, akkor is, ha nem találkoznak kandúrral. Ekkor átlag 3-4 hetente ivarzik. Ezt a tulajdonos onnan veszi észre, hogy az állat sokkal kedvesebb lesz, folyamatosan nyávog és hempereg a földön. Amennyiben nem szeretnék a cicájukat tenyészteni, akkor ember és állat számára is a legmegnyugtatóbb és legbiztonságosabb megoldás az ivartalanítás. A műtét során eltávolításra kerülnek a petefészkek és a méh is. Az ivartalanított macska többé nem ivarzik és nem is tenyészthető, a beavatkozást minden nem tenyésztés céljából tartott nőstény macska esetében javasolt elvégeztetni. Az ivartalanítás előnyei: megelőzhető a nem kívánt szaporulat elmarad az ivarzás, és a vele járó kellemetlen tünetek jelentősen csökken a gennyes méhgyulladás, valamint az esetek döntő többségében rosszindulatú emlődaganatok kialakulásának kockázata a nőstény nem vonzza a házhoz a környék kandúrjait, kevesebbet érintkezik idegen állatokkal csökken a sérülések és a fertőzések veszélye A nőstények gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak, minél fiatalabb korban történik a beavatkozás, annál kevésbé viseli meg az állatot. A műtét elvégzésére ajánlott időpont a 6-7 hónapos életkor, de 90 dkg testtömeg elérésétől már elvégezhető. Az ivarzás alatt a méh megduzzad, ilyenkor a szokásosnál nagyobb sebet kell készíteni, a macska vérzékenyebb és gyengébb az immunrendszere. Ezek csekély mértékben növelik a kockázatot, ezért ha lehet, érdemes a műtétet két ivarzás között elvégezni. Ivartalanításuk után agresszivitásuk csökken, tisztává válnak, érzelmileg jobban kötődnek gazdájukhoz. Nem fognak elhízni (elhízni csak eleségtől lehet) és sem játékosságukat, sem intelligenciájukat nem vesztik el. A nőstények ivartalanítása optimálisan 6-7 hónapos korban végezhető, de legkorábban 90 dkg testtömeg elérésekor lehetséges. Milyen lesz a cica ivartalanítás után?