1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
A vadonélő papagájok táplálkozásában szerepet játszanak az állati fehérjék is, bár ezek nem annyira füstölt sonka, mint rovarok, kisebb rágcsálók képében kerülnek terítékre. Alkalmanként (pl.hetente egyszer) kaphat csipetnyi mennyiségű főtt soványhúst (pl.csirkét), de a nagyobb mennyiségű hús etetése garantáltan köszvényt fog okozni és a következő kérdése úgy fog szólni: "Miért sántít a nimfapapagájom". A fűszeres sertéshús ezenfelül még felboríthatja az ásványanyag háztartást, aminek bélgyulladás, vagy kiszáradás is lehet a következménye.
A tojók általában "simulékonyabbak", ivarérett korban kissé előredőlve "kérik" a háttájéki vakarászást, miközben nyöszörgő hangokat hallatnak. A hímek hangja dallamos, fuvolázó, egyes egyedeknél rendszeresen és kellemetlenül rikoltozó. Testtartásuk kiegyenesedettebb, "peckesebb" mint a tojóké. De, ha a nimfa már elmúlt legalább 6 hónapos, legyegyszerűbben úgy állapíthatja meg a nemét, hogy megnézi a szárny fonákoldalát és, ha minden evezőtollon talál egy vagy több citromsárga pettyet,melyek egy(több) keresztirányú vonalat alkotnak, akkor a madár tojó, ha ezek a hiányoznak, akkor hím. Az olyan "városi legendák", mint a narancssárga arcfolt színének intenzitása, nem mérvadóak ivarfelismerés szempontjából, legfeljebb csak a vadszínű, szürke madarak esetén, de ott a fehér pofarajzolat hiánya, vagy megléte, enélkül is egyértelművé teszi a nemüket.
A veseelégtelenség olyan állapot, amikor a szervezetből nem tudnak eltávozni a káros (mérgező) anyagok, és azok felhalmozódnak a szervezetben és a vérben. Ezek hatása okozza az egész tünetegyüttest, aminek fontos része az étvágytalanság (ezeknek az anyagoknak egy része azt az érzetet kelti az agyban, mintha nem is lenne éhes. Ezen az állapoton házilag sajnos nem igen lehet segíteni, azt csak a folyamatos (vagy épen állandó) infúziós kezeléssel lehet javítani. Tehát, meg kellene beszélni a kezelő orvossal, hogy hogyan tudják ezt megoldani? A diétás ennivaló ugyan jó, főleg ha hajlandó megenni a cica. De ha nem akarja, akkor az éhenhalásnál még az is jobb, ha azt eszi, amit legalább szívesen megeszik. A hosszútácú kilátások megítéléséhez viszont azt is tudni kellene, hogy milyen konkrét laborétékek jellemzik a cicájának az állapotát, mert ebből a szempontból nagyon nem mindegy, hogy 1x, 2x, 5x vagy 10x magasabbak az értékek. Erről is a kezelőorvossal kellene konzultália.
A hörcsögök várható élettartama 1,5-2 év. Ezért az Ön hörcsögének esetében idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, azonban, ha ez az állatnak nem okoz nagyobb kellemetlenséget, esetleg fájdalmat, akkor nem javaslom a kezelés okozta stressznek kitenni, hiszen ő már egy idős hörcsögnek számít.
A jelenlegi helyzetben és tartási körülmények között 3 lehetősége marad a párjának a macskával: • intenzív játék • nagyon intenzív játék • nagyon sok, intenzív játék Valójában talán az lenne az igazi megoldás, ha a macska egy vidéki környezetbe kerülne, ahol szabadon kijárhatna és kiengedhetné fokozottan halmozódó energiáit.