1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Sok fajta betegség okozhat hasonló tüneteket (pl.: vese-, máj-, keringési-, gyulladás, fertőzés, daganat). Javaslom, vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A szemdagadást nem lehet elkapni, hanem valószínüleg A-vitamin hiány. Lehetséges, hogy alacsony hőmérsékleten van tartva! Az ideális 25-28 C. Javaslom, hogy a szemét kenje be Sulfoptim nevű kenőccsel és etesse változatosan! Ha nem tapasztal változást akkor keressen fel állatorvost, valószínüleg A-vitamin injekciót fog adni!
Tanácsos mielőbb állatorvoshoz vinni!
A papagájok többsége, mégha szelíd, akkor sem szereti, ha úgy fogják, meg, hogy a szárnyait leszorítják. Jobb módszer kézre, vagy egy botra felléptetni és azzal tenni a helyére. A faroktollak képződése egy-két héten belül már látható lesz. A nimfák elsősorban magevők, amiket különböző érettségben, illetve vízben puhítva, csíráztatva, vagy zöldeleségként is lehet etetni. Lágyeleséget inkább csak a költési időben vesznek fel, de 1-2 hetente eléjük lehet tenni kb. teáskanálnyi frissen készített keveréket. A gyümölcsök közül az almára kapnak rá a leggyorsabban, de teszteléssel, többször felkínálva más gyümölcsökre is rászoktathatók. A vitaminok egy részét mindenképp vitaminkészítmény formájában lehet csak a lakásban tartott madár szervezetébe juttatni. Ajánlhatók madarknak gyártott multivitaminok, illetve a jelen és az elkövetkező időszakban különösen nagy jelentősége lesz az "E" vitaminnak. Antioxidáns hatásával segít az esős időszakban aratott magvakban lévő gombák káros hatását csökkenteni.
Kedves Hana, fedeztetésről akkor beszélhetünk, ha a két kutya összeragad. Ilyenkor a kutyák "szétválaszthatatlanok" kb. 20 percig. Ha ez nem történt meg, egyáltalán nincs miért aggódnia.