1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Igazából nem látom a leírtak alapján azt a szituációt, ami miatt mindenképpen kellene adni az antibiotikumot. Ha a vemhesség ideje alatt majdnem végig el volt nélküle, akkor az utolsó napokban mivel lenne jobb? Ezzel együtt a kezelő állatorvos látta, vizsgálta a kutyát, így ha ő szükségét látta ennek, lehet, hogy neki van igaza. Ezért leginkább vele kellene ezt a kérdést alaposan megbeszélni!
Kedves Gazdi! Itt nincs alternatíva, el kell vinni állatorvoshoz, mert a kutyája beteg! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Erős fertőzés esetén előfordul, hogy "elől" is ürülnek. Ha egyébként más panasza nincs a kutyusnak, csak a kezelés 2 hét múlva esedékes ismétlése a teendő.
A tavasz beköszöntével nemcsak a papagájok párzási kedve, de a hangjuk is megjön. Emellett egyes nimfahímek hajlamosak túlságosan is sokat kiabálni. Ha ilyen madara van az természetesen hangosabb a másik két faj egyedeinél.
A tünet mögött több betegség is állhat. Ha a "hányás" nem az un. begytej megjelenése, akkor leginkább mérgezés lehet a háttérben. Okozhatja lenyelt fém, gombatoxin, illetve más mérgező anyag, amellyel a madár kapcsolatba kerülhetett. A további kezeleés előtt, mindenképp egy röntgenfelvétel kellene róla, valamelyik madarakhoz értő állatorvos rendelőjében.