1841. Csalánkiütés (urticaria) és a angioödéma kutyáknál
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
A csalánkiütést (urticaria) és angioödémát a különféle gyógyszerekre, vegyszerekre, állateledelekre vagy napfényre való allergia váltja ki.
Az izületek a csontokat kapcsolják össze. A váll és a csípő ízületei nagyon flexibilisek a koponya csontjait összekötő izületekkel szemben. Az izületnek három különböző típusát különböztetjük meg. Lássuk, melyek azok!
Nem könnyű jó kutyatrénert találni és az is nagyon fontos, hogy milyen kapcsolatban áll a gazdi a kutyájával. Több kritérium alapján kell kiválasztanod azt, aki a legalkalmasabb a kutyád nevelésére. Lássuk, melyek azok!
Álmodik a kutya? Akár az ember, a kutya is álmodik, de a kutya álmában aktívabb: gyakran rángatózik a bajusza, vagy épp helyben fut álmában.
A kutyák gyakran esznek füvet, amire több magyarázat is van. Lássuk, miért legelnek az ebek!
Látatlanban nem tudom, hogy fogköves-e a cica, de ha két orvos látta, valószínűleg nem az. Lehet, hogy még kezdődő stádiuma látható, a plakk felrakódás. Előfordul, hogy kellemetlen szagot okozó baktériumok szaporodnak el a szájüregben. Erre van jó gyógyszer,de nem hiszem, hogy leírhatom a reklámozás szabályai miatt. Állatorvosa tudni fogja mit kér. Cica szájüregi megbetegedésére való antibiotikumot keressen ( spiramycin+metronidazol a hatóanyaga)
Sanos ezt a kérdést látatlanban nem lehet elbírálni. Általában a térdkalács ficama szokott ilyen tünetet okozni,amit enyhébb esetben egy egyszerű,súlyosabb esetben egy bonyolultabb műtéttel lehet gyógyítani,magától nem gyógyul meg.
Mivel ez nem orvosi probléma, hanem pszichés/viselkedésbeli, kérdezzen megy egy kutyakiképzőt, hátha találkozott már ilyen esettel, illetve hogyan sikerült azt megoldania. Az új kutya nem biztos, hogy segíteni fog...
A tavalyi eredmények teljesen jók, az ideieknél valóban enyhe májelégtlenségre utaló enzimértékek vannak, de nem tudok semmit a kutyáról, milyen idős, nincs -e más alapbetegsége?pl. cukorbetegség vagy egyéb hormonális betegség következtében, elhízás miatt a máj elzsírosodhat és az is okozhat ilyen eredményket. Ilyenkor önmagában nem elég csak a májbetegséget kezelni, hanem az alap okot is meg kellene szüntetni. A májbetegeknek való diétás táp véleményem szerint a legegyszerűbb megoldás és mellé kérjen valamilyen májvédő gyógyszert. Több féle is van forgalomban az állatpatikákban és az állatorvosoknál. Bármelyiket választhatja, amelyik szimpatikus. Vannak paszták, tabletták, kapszulák.
Legfontosabb, hogy ne hagyják felügyelet nélkül a két állatot, ha nincs köztük a ketrec rács. Másrészt megjegyezném, ha a kissándor kalitja állandóan a képen látott módon a földön van, úgy ez állandó szorongást, bizonytalanságot fog számára okozni. A papagáj akkor érzi magát biztonságban, ha ülőrúdján kapaszkodva, legalább a gazdája fejével egy magasságban van.