1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Természetesen adhat, és nem fertőző a másikra nézve, ha végbélgyulladás és nem bélgyulladás. Mert akkor igen! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". Ez túl hosszú. Sokat segíthetnek a kutya nevelésében a következő cikkek is. Kellemes olvasgatást és sok sikert a betanításhoz!
A dudor valószínűleg egy kisebb köldöksérv lehet, de ezt csak a cica megvizsgálása után lehet eldönteni pontosan. Védőoltások, féregtelenítés miatt amúgy is ajánlott felkeresni állatorvost, ő majd megnézi ezt is.
A kérdésben szereplő elváltozás leírása nem terjed ki minden részletre, ezért csak feltételezni tudom, hogy egy korábbi, másodlagosan gyógyult sérülésből eredő hegről van szó.
Ezt nevezzük tojásvisszatartásnak (Túl idős vagy túl fiatal madaranál a leggyakoribb).Ilyen esetben gyógyszeres kezelés szükséges és ha az nem válik be, (mert ez is előfordulhat), akkor műtét szükséges. Mindenképpen állatorvosi ellátás szükséges, nem tűr halasztást!