1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Jó napot! Én csak annyit tudnék javasolni, hogy meg kellene vizsgáltatni állatorvossal. A 2 év valóban élemedet kor, ám a szemhéjdudor nem korfüggő:) Üdv
Semmi adatot nem találtam , mi miatt nem ehetne bambusznádat. Figyelemmel kell azonban lenni arra, hogy nagy rosttartalma mellett viszonylag kevés a tápértéke.
Többféle kutya tejpótló szer kapható, melyek alkalmasak a kiskutyák táplálására, születésüktől kezdve. Állatorvosa bizonyosan segít valamelyik tejpótlót beszerezni Dr. Lévai Péter
- Igen, van reális esély arra hogy a macska fokozatosan megszokja megtanulja a ki-be járást, (a technikai megoldás az I. emelet miatt nehezebb, de nem lehetetlen!) de a kezdeti időszakban sok türelmet és odafigyelést igényel. - A félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert jogos az a feltételezés, hogy egy pánik helyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve
Az egyedül maradt hörcsög életkörülményeiben ez ugyan jelentős változás, de egy átmeneti depresszió után alkalmazkodni fog az új körülményekhez.