1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Majdnem kizárt, hogy elkaphatott volna bármit a macskától. (a kutya és macska fertőző betegségek ritkán fedik át egymást, és elővigyázatosak is voltak a különzárással)
Az utóbbi elképzelés valószínű. Ha nem tartózkodik otthon, zárja ki a kiscicát a köves helyiségekbe alommal,a fekhelyével és játékaival együtt,hogy ne tegyen kárt a bútoraiban.
Előfordul az ismétlő oltásoknál hogy a korábbi oltás hatására termelődött ellenanyagok és az oltással bevitt antigének reakciója miatt úgynevezett oltási reakció jelentkezik.Általában 1 napon belűl nyomtalanul elmúlik. Amennyien allergiás reakció lép fel akkor az állat feje beduzzad,mindene viszket.Ilyenkor mihamarabbi állatorvosi segítségre szorul.
Üdvözlöm! Igen adható, a megfelelő hatóanyagdózisban Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
A panaszt valószínüleg nem a tej okozza (megjegyzem, létezik cicatej-pótló is, ami sok helyen kapható). A cicát azonban minél hamarabb vigye vizsgálatra!